(VIDEO) 4. PORAZ CRNO-BELIH U LIGI ŠAMPIONA Košarkaši Partizana izgubili dobijen meč protiv Sasarija

Džikićev tim pao u produžetku

Košarkaši Partizana izgubili su od Dinama iz Sasarija u hali "Aleksandar Nikolić" utakmicu sedmog kola Grupe E u FIBA Ligi šampiona - 87:88.

Neverovatno je šta su crno-beli prokockali?!

Imali su 78:72 minut i po pre kraja, a dozvolili su gostima koš i faul u poslednjoj sekundi za pobedu. Ipak, Olaseni je promašio dodatno slobodno bacanje, pa se ušlo u produžetak. Ni u dodatnih pet minuta ekipa Partizana nije delovala bolje iako je imala priliku da obezbedi makar novi produžetak. Međutim, Hečer je pogodio dva od tri slobodna bacanja i takoreći "uručio" trijumf Dinamu.

Gosti su bolje počeli utakmicu, ali je Partizan sjajnom serijom u drugoj deonici preuzeo vođstvo i održavao ga sve do kraja regularnog toka. Više puta je sticao i dvocifrene prednosti, ali je svaki put, kao po pravilu, Sasari uspevao na brzinu da se vrati u igru. Crno-beli nisu umeli da prelome meč i pobedu su bukvalno poklonili rivalu.

Hečer je dao 23 poena, Ratkovica 13, Birčević deset...

Karter je bio najbolji kod Dinama - 21 poen, Stipčević je dodao 14, Olaseni 13, Lejsi 12...

Na tabeli Grupe E vodi Bešiktaš (6-1), slede ga Ludvigsburg (5-2), AEK (4-3), Sasari (3-4), Stelmet (3-4), Partizan (3-4), Spiru (3-4) i Solnok (1-6).

Partizan i naredna dva meča igra kao domaćin, protiv Ludvigsburga i Bešiktaša.

Produžetak - KRAJ - 87:88:

45. minut - 87:88 - Hečer je fauliran na šutu za tri poena... Pojedini igrači Partizana nisu mogli da gledaju... Pogodio je dva...

45. minut - 85:88 - Stipčević je pogodio jedno od dva bacanja.

45. minut - 85:87 - Veličković je promašio...

45. minut - 85:87 - Trojka Kartera 19 sekundi pre kraja.

45. minut - 85:84 - Hečer opet na liniji penala - ponovo pogodio samo jedno.

43. minut - 84:82 - Hečer je samo jednom bio precizan sa linije penala.

43. minut - 83:82 - Luković je pogodio dva bacanja posle četiri promašaja.

42. minut - 81:82 - Trojka Saketija.

41. minut - 81:79 - Polaganje Ratkovice.

Četvrta četvrtina - 79:79:

40. minut - 79:79 - Koš Olasenija i faul Ratkovice u poslednjoj sekundi! Olaseni je promašio bacanje - sledi produžetak!

40. minut - 79:77 - Hečer je imao dva bacanja i pogodio samo jedno. Do kraja 14 sekundi.

40. minut - 78:77 - Birčević je napravio faul nad Karterom na šutu za tri poena! Karter je pogodio dva. Do kraja je 28 sekundi.

39. minut - 78:75 - Saketi je pogodio nemoguće! Pod faulom i padu!

38. minut - 78:72 - Hečer je pogodio jedno, ali ne i drugo bacanje, ali je Veličković skočio i dodao još dva poena.

38. minut - 75:72 - Lejsi se poigrava sa crno-belima u ovim momentima. Zato je Džikić pozvao tajm-aut.

36. minut - 73:66 - Hečer - trojka!

35. minut - 70:64 - I opet Veličković.

33. minut - 67:62 - Veličković je uneo energiju u igru Partizana.

31. minut - 63:62 - Olaseni je sveo zaostatak Sasarija na minimum.

Treća četvrtina - 63:60:

30. minut - 63:60 - Deveki trojka, pa Olaseni zakucava! Serija gostiju 7:0!

29. minut - 63:53 - Šesta asistencija Robinsona i poeni Ratkovice za dvocifrenu prednost.

28. minut - 61:53 - I Birčević je precizan van linije 6,75.

27. minut - 58:51 - Novica Veličković prvi put na parketu.

27. minut - 58:51 - Treća trojka Hečera u ovoj deonici.

26. minut - 55:51 - Hečer daje samo jedno bacanje - crno-beli su ih promašili već osam.

26. minut - 54:51 - Sad i Lejsi pogađa za tri poena.

25. minut - 54:46 - Stipčević ponovo dalekometnom paljbom održava goste u životu.

22. minut - 52:41 - Druga uzastopna trojka Hečera.

21. minut - 49:41 - Počelo je trojkama Hečera i Kartera.

Druga četvrtina - 46:38:

20. minut - 46:38 - Andrić sa zvukom sirene...

20. minut - 44:38 - Stipčević sa dve uzastopne trojke "vraća" Sasari.

18. minut - 44:30 - Hečer povećava na "plus 14".

17. minut - 40:30 - Koprivica ponovo, za dvocifrenu prednost.

16. minut - 38:30 - Koprivica sa distance - osam razlike.

15. minut - 36:30 - Posle prvih poena Hečera, iz penala, Partizan dolazi do maksimalnih "plus šest".

14. minut - 30:26 - Trojka Ratkovice sa devet metara u poslednjoj sekundi napadi!

12. minut - 25:24 - Prodor Ratkovice za prvo vođstvo Partizana!

11. minut - 21:23 - Posle nekoliko skokova u napadu Karahodžić je poentirao na startu druge deonice.

Prva četvrtina - 19:23:

10. minut - 19:22 - Vezao je Partizan nekoliko realizovanih napada zaključno sa trojkom Marinkovića.

7. minut - 11:20 - Opet trojka gostiju - Lejsi.

6. minut - 11:15 - Odmah posle tajm-auta Birčević je pogodio trojku, prvu Partizanovu večeras.

6. minut - 8:15 - Dinamo održava prednost, pa je Džikić tražio tajm-aut.

4. minut - 6:9 - Luković, pa Andrić smanjuju zaostatak.

3. minut - 2:9 - Loš početak crno-belih. Igra se u ritmu koji odgovara gostima.

1. minut - 0:3 - Krenulo je trojkom Kartera.

1. minut - Meč je počeo.

20:29 - Poslednje instrukcije Džikića

20:25 - Predstavljanje ekipa

20:22 - Pobede Stelmeta i SpiruaPre duela između Partizana i Sasarija odigrana su dva meča Grupe E. Stelmet je kao domaćin iznenadio AEK 78:75, dok je Spiru Šarlroa kao gost pobedio Solnok 79:74. Ludvigsburg i Bešiktaš igraju od 20 sati.

20:15 - Džikić: Savanović je izazovTrener Partizana Aleksandar Džikić pred duel sa Dinamom podsetio je da se njegov tim nalazi u najjačoj grupi."Grupa u kojoj igramo je najkvalitetnija, nema lakih protivnika, niti timova bez tradicije i iskustva iz drugih evropskih takmičenja. Samim tim, nema mesta za podcenjivanje ili razmisljanje o lakšim i težim rivalima. Imamo šansu da pokažemo da smo naučili lekciju posle jednog kiksa. Protivnik ima vrlo atletski talentovanu spoljnu liniju i iskusan centarski par Savanović - Lideka, izazov za svakog našeg igrača", rekao je Džikić.

20:05 - Ratkovica: Borbeno od početka do krajaPlejmejker crno-belih Branislav Ratkovica ocenio je da italijanski tim ima veliko iskustvo i da zna kako se igraju utakmice u Evropi."Košarkaši Sasarija su iskusni i atletski veoma nadareni. Protiv njih moramo da odigramo maksimalno skoncentrisano i borbeno od početka do kraja meča", zakljucio je Ratkovica.

19:50 - Dva vezana poraza crno-belihPartizan je u FIBA Ligi šampiona doživeo dva uzastopna poraza, kao domaćin od ekipe Spiru Šarlroa (70:84) i od AEK-a u Atini (81:91). U međuvremenu, crno-beli su se oporavili sa dve vezane pobede u ABA ligi, nad Zadrom i Megom.