(VIDEO) POKLON GROBARIMA ZA NOVU GODINU: Partizan vezao 4. pobedu u Ligi šampiona, pao i Solnok

Crno-beli dobili prvi meč u 2017.

Košarkaši Partizana savladali su Solnok kao domaćini u dvorani "Aleksandar Nikolić" u utakmici 11. kola Grupe E FIBA Lige šampiona - 77:67 (17:15, 18:10, 20:25, 22:17).

Crno-beli sada imaju skor 7-4 i zauzimaju treće mesto, dok je Solnok ostao zakucan za dno tabele sa učinkom 1-10.

Kako su završili 2016, tako su izabranici Aleksandra Džikića započeli 2017. godinu - u pobedničkom ritmu.

Ovo im je četvrta uzastopna pobeda u FIBA Ligi šampiona, a treba dodati da u ABA ligi imaju sedam vezanih trijumfa.

"Grobari" su se radovali večeras u "Pioniru", mada crno-beli nisu blistali. Igrali su onoliko koliko im je bilo dovoljno da slome otpor "fenjeraša".

Večerašnji meč doneo je i problem više Džikiću, jer se povredio Vanja Marinković.

Crno-bele nije služio šut, naročito loši bili su sa linije penala (12/24), međutim, početkom druge četvrtine su dodali gas i serijom 11:0 napravili razliku (26:15), koju su takoreći održavali do kraja meča. U tom periodu crno-bele je vukao Stefan Pot, u trećoj deonici tu ulogu je preuzeo njegov imenjak Birčević, na kraju i kapiten Novica Veličković, a Uroš Luković i Vilijam Hečer su sve vreme ubacivali po koji poen.

Solnok je u jednom trenutku uspeo da smanji zaostatak na šest poena, i to najviše zahvaljujući raspoloženom Vojvodi, ali više od toga crno-beli nisu dozvolili gostima. Kad god bi mađarski tim počeo da topi "minus", Partizan bi dodao gas.

Luković je bio najefikasniji kod domaćina sa 14 poena, Pot je dao 13, Hečer 12, Birčević i Veličković po 11...

S druge strane, Vojvoda je dao 21 poen, Andrić je dodao 13. Borisov 12...

Crno-beli u 12. kolu gostuju u belgijskom gradu Šarlroa.

TABELA: Bešiktaš 9-2, Ludvigsburg 8-3, Partizan 7-4, AEL 6-5, Sasari 5-6, Zjelona Gora 4-7, Šarlroa 4-7, Solnok 1-10.

BLOG UŽIVO:

Četvrta četvrtina - 77:67:

39. minut - 75:64 - Veličković krade loptu, istrčava kontru i zakucava.

38. minut - 73:64 - Imao je Solnok prilike da se još približi, ali njegovi igrači su promašivali trojke.

37. minut - 70:62 - Trojkama Vojvode i Borisova gosti prilaze.

35. minut - 68:53 - Evo i 15 razlike...

34. minut - 65:51 - Trojka Pota. Prvi put je "plus 14".

33. minut - 61:51 - Posle zakucavanja Lukovića, Partizan ponovo ima deset poena prednosti.

31. minut - 58:50 - Počelo je poenima Veličkovića "dva plus jedan".

Saša Pavlić
Saša Pavlić

Treća četvrtina - 55:50:

30. minut - 55:50 - Vojvoda završava ovu deonicu sa 20 poena na kontu.

29. minut - 53:48 - Vojvoda je nazaustavljiv. Dao je četvrtu trojku, ukupno 16 poena.

29. minut - Povredio se Vanja Marinković. Bio je u prodoru, zgazio je Borisova i desna noga mu se iskrenula.

29. minut - 51:45 - Igra se koš za koš.

26. minut - 45:39 - Sad na drugoj strani Vojvoda pogađa van linije 6,75.

25. minut - 45:34 - Trojka i Marinkovića!

25. minut - 42:34 - Trojka Birčevića!

22. minut - 37:32 - Koprivica daje prve poene za domaćina u ovom periodu, ali Barnis pogađa trojku na drugoj strani.

22. minut - 35:29 - Lukša Andrić je prvi strelac u drugom poluvremenu, vezao je četiri poena.

Druga četvrtina - 35:25:

19. minut - 35:25 - Hečer daje "dva plus jedan". Ponovo dvocifrena razlika.

18. minut - 32:23 - Konačno koš. Luković zakucava.

18. minut - 30:23 - Sada ponovo mnogo promašaja na obe strane.

14. minut - 26:18 - Trojka Borisova! Prvi poeni Solnoka u drugoj deonici.

14. minut - 26:15 - Birčević za seriju 11:0 i prvu dvocifrenu prednost.

13. minut - 24:15 - Sada Pot asistira za prve poene Veličkovića. Partizan je prvi put na plus 9. Solnok tri minuta bez koša.

12. minut - 22:15 - Marinković iz daljine na isteku napada pogađa trojku.

11. minut - 19:15 - Pot je u seriji, njegovih osam poena.

Prva četvrtina - 17:15:

10. minut - 17:15 - Pot pogađa dva bacanja, Vojvoda daje trojku, a onda Pot ubacuje i iz igre za vođstvo domaćina na kraju prve deonice.

9. minut - 12:12 - Pot daje dvojku pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

7. minut - 10:10 - Vrabac donosi izjednačenje.

7. minut - 8:10 - Kinijeva trojka.

6. minut - 8:7 - Luković pogađa jedno slobodno bacanje, a Luković promašuje oba.

5. minut - 7:7 - Solnokov Andrić prekida period bez poena, a onda Hečer ubacuje trojku, prvu za domaćina na meču.

4. minut - 4:5 - Serija promašaja na obe strane.

1. minut - 2:3 - Prve poene na meču postigao je Vojvoda, i to trojku, a prve poene Partizana u 2017. godini ubacio je Luković.

1. minut - Meč je počeo.

19:59 - Branislav Ratkovica i Frenk Robinson nisu u sastavu Partizana, uz odavno odsutnog Đorđa Majstorovića.

19:58 - "Da volim crno-bele", grmi sa tribina hale "Aleksandar Nikolić".

19:49 - Trener Partizana Aleksandar Džikić rekao je da njegovi igrači ne smeju da se opuštaju ili misle da će unapred pobediti protiv Solnoka."Solnok je značajno promenio sastav u odnosu na našu prvu utakmicu i to će sigurno doneti novi kvalitet njihovoj igri u napadu. Igraju i mnogo agresivnije u fazi odbrane, sa mnogo kontaktna i pomaganja. Kada se sve to podvuče, nema mesta nikakvom opuštanju ili 'unapred upisanim bodovima', jer ako ne uđemo maksimalno spremni za borbu, ništa dobro iz toga ne može da se dobije", rekao je Džikić.

19:37 - Čak tri od poslednje četiri utakmice Partizana u Ligi šampiona rešene su posle produžetaka. Crno-beli su prvo izgubili od Sasarija 87:88, zatim su pobedili Ludvigsburg 86:82, a onda i Zjelonu Goru 81:80.

19:27 - Ekipa Aleksandra Džikića je u odličnoj formi. U ABA ligi je "vezala" sedam pobeda, čime se učvrstila na drugom mestu, dok je u Ligi šampiona ostvarila tri uzastopna trijumfa, protiv Ludvigsburga i Bešiktaša kod kuće i Zjelone Gore u gostima.

19:20 - U prvom susretu večerašnjih rivala crno-beli su kao gosti savladali Solnok 70:55.

Partizan i Solnok su se tokom tri sezone Mađara u Jadranskoj ligi (2012-2015) sastali šest puta, a srpski tim je zabeležio četiri pobede.