(VIDEO) VELIKE MUKE CRNO-BELIH: Partizan trojkama srušio Tajfun za beg sa dna tabele

Košarkaši Partizana savladali su Tajfun u 11. kolu ABA lige i zabeležili četvrtu pobedu u sezoni.
1 / 5 Foto: Aba-liga.com

Crno-beli su savladali slovenačkog šampiona 89:85 (20:15, 19:27, 19:19, 31:24).

U "Pioniru" je viđena drama! Tim Petra Božića imao je na kraju šestoricu sa dvocirfenim učinkom, ali se ipak silno namučio sa Tajfunom.

Utakmica je obilovala preokretima, a konačni su crno-beli napravili u poslednjoj deonici kada su zaređali sa trojkama Anđušić i Marinković po dve i Cvetković jednu. Doduše, ni to nije slomilo goste, jer je neverovatno Čebular, strelac ukupno 29 poena, dao dve trojke preko ruke u poslednjem minutu. To ipak nije bilo dovoljno za Slovence da se domognu prve pobede na gostovanjima.

Kod Partizana Džons je ubacio 17 poena, Aranitović 14, Cvetković 11, a po deset Marinković, Vitkovac i Anđušić. Osim nezaustavljivog Čebulara, bolji od ostalih u Tajfunu bio je Bolčina sa 14 poena.

Partizan se sada odlepio od Sutjeske koja je ostala na dnu tabele, jer je zabeležio četvrtu pobedu, uz sedam poraza. Isti skor ima Tajfun.

ČETVRTA ČETVRTINA KRAJ - 89:85!

40. minut - 89:85 - Tajfun odmah pravi novi faul. Anđušić je oba puta precizan.

40. minut - 87:85 - Na drugoj strani i Čebular na liniji penala, 14 sekundi pre kraja. Promašio je jedno bacanje.

40. minut - 87:84 - Gosti su napravili prekršaj nad Džonsom 21 sekund pre kraja. Amerikanac je pogodio oba bacanja.

40. minut - 85:84 - Čebular je dao dve vezane trojke preko ruke za neizvesnu završnicu.

38. minut - Grobari su u sve većem broju, glasno bodre Partizan u finišu.

37. minut - 77:73 - Tri poena, ponovo Anđušić, pa onda i Cvetković! Logično, gosti su tražili tajm-aut.

35. minut - 71:71 - Još jedna trojka Marinkovića, ali uzalud crno-beli pogađaju kad im je odbrana jako loša.

33. minut - 64:65 - I Vanja Marinković je precizan van linije 6,75.

32. minut - 61:65 - Gosti su iskoristili izgubljene lopte Partizana i ponovo poveli.

31. minut - 61:61 - Anđušić je ubacio trojku, to je treća trojka domaćina iz 12 pokušaja.

TREĆA ČETVRTINA - 58:61: Opet su gosti u finišu četvrtine imali seriju koja ih u poslednju deonicu uvodi sa prednošću.

30. minut - 57:61 - Cvetković je postigao trojku!

29. minut - 54:61 - Trojkom Bolčine Tajfun je pobegao na "plus pet", a posle tajm-auta crno-beli su izgubili loptu, a Čebular postiže poene za maksimalmnih "plus sedam".

28. minut - 54:56 - Rezultat je na klackalici, čas vode jedni, čas drugi.

26. minut - Tokom utakmice tribine su se "dopunile", pa meč sada gleda oko 2.000 ljudi.

25. minut - 48:47 - Džons je poentirao za vođstvo Partizana posle skoro deset minuta igre.

24. minut - 46:47 - Prva trojka Partizana! Iz devetog pokušaja. Strelac je Vitkovac.

22. minut - 40:42 - Za dva minuta igre postignut je samo jedan poen!

DRUGA ČETVRTINA - 39:42: Tajfun je sredinom druge četvrtine napravio seriju 12:0, stigao do pet poena prednosti i u vođstvu je ostao do odlaska na odmor. Partizan ima velikih problema u odbrani. Kod domaćina "dvocifreni" su Aranitović i Džons, sa po deset poena, dok je na drugoj strani Čebular ubacio 18.

16. minut - 30:35 - Serija Tajfuna se nastavila do 12:0 posle prve trojke na meču, koju je postigao Sebič.

15. minut - 30:30 - Džons je u seriji, Partizan je ponovo na "plus sedam". Ipak, gosti su vezali sedam poena i izjednačili.

14. minut 28:23 - Gosti su tražili tajm-aut tokom kojih je Božić od svojih igrača tražio da budu agresivni kako rival ne bi više davao lake poene. Po povratku na parket Džons je pogodio dva bacanja.

13. minut - 26:23 - U uvodnim minutima druge deonice igra se pomalo haotično, sa dosta grešaka i promašaja na obe strane.

11. minut - 20:19 - Partizan je naivno primio četiri poena za nekoliko sekundi - prvo posle loše odbrane, a onda posle izgubljene lopte Vilsona.

PRVA ČETVRTINA 20:15 - Vrabac je ubacio šest, Aranitović i Milutinović po pet poena kod domaćina. Čebular je dao 11 od ukupno 13 poena Tajfuna.

8. minut - 18:11 - Posle tajm-auta Vrabac sa četiri vezanih poena vraća prednost crno-belih na sedam poena.

7. minut - 14:11 - Čebular je postigao prvih devet poena za Tajfun, dok se u strelce nije upisao i Bratož iz kontre, posle čega je Božić tražio tajm-aut.

6. minut - 14:7 - Gosti se ne snalaze na agresvinu odbranu Partizana, koji povećava razliku, jer je Milutinović iskoristio "koš - faul".

5. minut - 9:7 - Serija Partizana 7:0. Od devet njegovih poena, pet je dao Aranitović - 9:4. Na drugoj strani, Čebular je dobio i iskoristio tri bacanja za goste. On je strelac svih sedam poena za svoj tim.

4. minut - 7:4 - Prvo vođstvo domaćina posle ulaza i polaganja Aranitovića - 5:4. Usledila je agresivna odbrana Vrapca, novi napad za crno-bele, asistencija Vilsona i pogodak Džonsa.

16:59 - Na tribinama hale "Pionir" nema mnogo gledalaca, svega oko 1.000, što i ne čudi s obzirom na termin utakmice. Gosti imaju podršku desetak pristalica opremljenih bubnjevima.

16:55 - Trener Partizana Petar Božić je pred današnji meč rekao:"Očekujemo ekipu Tajfuna sa maksimalnim respektom. Nas pozicija na tabeli obavezuje da nam svaka utakmica bude najvažnija i mi moramo da se sa tim pritiskom izborimo i da odigramo dobro, agresivno pre svega u odbrani i tako preskočimo ovu tešku prepreku koja je pred nama".

16:50 - Pogledajte najzanimljivije detalje sa utakmice Zadar - Partizan iz prošlog kola.