(VIDEO) CRVENO-BELI PREKINULI SERIJU PORAZA: Zvezda slomila Cibonu i overila prvo mesto u ABA ligi

Povredio se Bjelica

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu u hali "Aleksandar Nikolić" u utakmici 22. kola ABA lige - 69:56.

Aktuelni šampion je zabeležio 21. pobedu u ragionalnom takmičenju i četiri kola pre kraja regularnog toka overio prvo mesto.

Cibona je ostala peta sa polovičnim učinkom: 11-11, bez šansi da se domogne plej-ofa.

Zvezda je pitanje pobednika rešila krajem prve i početkom druge deonice serijom 14:0 kada je od 14:13 stigla do 28:13. Crveno-beli su u nastavku imali i plus 20, da bi, najviše zahvaljujući Anti Gospiću, Cibona uspela da priđe na samo sedam poena zaostatka u 31. minutu - 55:48. Ipak, domaćin je odbio taj napad Zagrepčana i rutinski priveo meč kraju.

Mrlju na pobedu bacila je povreda Milka Bjelice, koji je tokom prvog poluvremena napustio igru i više se nije vraćao.

Luka Mitrović i Ognjen Kuzmić su dali po 12 poena, pritom je Mitrović imao i šest asistencija, a Kuzmić deset skokova. Nejt Volters je dodao 11 poena...

Ante Gospić i Paolo Marineli su bili najefikasniji kod Cibone sa po devet poena.

Počev od današnjeg meča sa Cibonom, Zvezda će osam dana odigrati pet utakmica, pod uslovom da se domogne finala Kupa Radivoja Koraća. Crveno-bele u utorak očekuje duel s Karpošem u Skoplju u ABA ligi, a onda u četvrtak na turniru u Nišu startuju sa Vršcem.

Četvrta četvrtina - 69:56:

38. minut - 67:54 - Zvezda rutinski privodi meč kraju...

36. minut - 61:52 - Faul u napadu Rejnoldsa, pa je Lazić dobio nesportsku ličnu.

35. minut - 61:50 - Divna akcija Zvezde i zakucavanje Mitrovića.

33. minut - 59:50 - Prvi Zvezdin pogodak za dva poena u drugom poluvremenu - Kuzmić.

33. minut - 57:50 - Kakvo zakucavanje Gospića!

32. minut - 57:48 - Volters s linije slobodnih bacanja prekida period bez Zvezdinih poena.

31. minut - 55:48 - Ponovo Gospić, sada je samo sedam razlike.

Treća četvrtina - 55:46:

30. minut - 55:46 - Gosti posle duže vremena na jednocifrenom minusu.

29. minut - 55:44 - Posle trojke Gospića, Cibona prilazi na 11 poena zaostatka.

25. minut - 53:33 - Sada i Lazić pogađa trojku za "plus 20".

25. minut - 50:33 - Trojka Mitrovića za novo najveće vođstvo Zvezde.

23. minut - 45:31 - Slavica smanjuje...

22. minut - 45:29 - Gudurić je vezao pet poena za maksimalnih "plus 16".

Druga četvrtina - 40:29:

19. minut - 40:27 - Trojka Dobrića!

18. minut - 37:27 - Trojke Marinelija i Sulejmanovića, a u međuvremenu Kuzmić na drugoj strani daje svoj sedmi poen.

16. minut - Povređeni Bjelica se iz svlačionice vratio na klupu.

16. minut - 34:21- Volters poentira posle kontre.

15. minut - 32:21 - Joksimović na jednoj, pa Kuzmić na drugoj strani...

15. minut - 30:19 - Volters sigurna iz penala oba puta.

15. minut - 28:19 - Posle tri promašena slobodna bacanja, Slavica je jedno pogodio.

14. minut - 28:18 - Žorić oba puta precizan sa linije penala.

13. minut - 28:16 - Prva trojka Cibone - Joksimović.

12. minut - 28:13 - Slavica je promašio oba bacanja, a Mitrović je imao polovičan učinak.

12. minut - 27:13 - Treća trojka Zvezde, prva za Voltersa.

11. minut - 24:13 - Gde je Zvezda stala u prvoj, nastavila je u drugoj deonici - precizan je i Dženkins.

Prva četvrtina - 22:13 - Cibona je imala 9 izgubljenih lopti!

10. minut - 22:13 - Dobrić je vezao šest poena u poslednjem minutu prve četvrtine.

9. minut - 16:13 - Prvi poeni Bjelice, koji se odmah požalio na povredu.

9. minut - 14:13 - Zakucavanje Slavice posle kontre.

7. minut - 14:11 - Flouter Rozića, uzvraća Lazić iz penala, a onda pravi faul uz koš Sulejmanovića, koji pogađa dodatno slobodno bacanje.

6. minut - 12:6 - Ponovo Mitrović.

5. minut - 10:6 - Mitrović je precizan iz blizine, zatim na drugoj strani i Rozić, a onda je Lazić ubacio TROJKU!

4. minut - 5:4 - Žorić je dva puta precizan sa linije slobodnih bacanja.

4. minut - 5:2 - Kuzmić na drugi obruč.

2. minut - 3:2 - Jović je pogodio trojku!

1. minut - 0:2 - Žorić se prvi upisao u strelce.

16:56 - Jović i Dobrić u timuStefan Jović i Ognjen Dobrić bili su neizvesni za ovaj meč, ali su obojica u rosteru Zvezde. Za Nemanju Dangubića se znalo da neće igrati.

16:44 - Radonjić: Ponovo intenzivan ritam"Očekuje nas nova utakmica u regionalnoj ABA ligi pred našim navijačima, protiv Cibone. Ponovo se nalazimo u vrlo intenzivnom ritmu utakmica, gde nas nakon ovog meča, očekuje i gostovanje u Skoplju, pa pravo iz Makedonije se selimo na Kup. Na utakmici sa Cibonom neizvestan je nastup Stefana Jovića i Ognjena Dobrića, dok sigurno neće nastupiti Nemanja Dangubić. Međutim, bez obzira na ove sada već standardne probleme trudićemo se da izborimo novu pobedu pred našim pristalicama i navijačima", poručio je trener Zvezde Dejan Radonjić.16:41 - Kuzmić: Bez obzira na probleme, želimo pobedu"Cibonu dobro poznajemo, ali imamo dosta kadrovskih problema. Međutim, bez obzira na sve probleme, želimo nove bodove pred put u Skoplje i kasniji odlazak na kup zavrnicu u Nišu", podsetio je Ognjen Kuzmić da njegovu ekipu već u utorak očekuje duel sa Karpošom, a u četvrtak sa Vršcem.

16:34 - Crveno-beli vezali tri porazaCrvena zvezda je u seriji od tri poraza. U Evroligi su je savladali Efes i CSKA, a u međuvremenu u regionalnoj ligi bolji od nje bio je Partizan.

16:28 - Zvezdi prija CibonaZvezda je dobila poslednjih pet duela sa Cibonom, koja je crveno-bele savladala samo jednom (24. aprila 2014. na završnom turniru ABA lige u beogradskoj Areni) u njihovih prethodnih 11 susreta. U prvom delu ove sezone tim Dejana Radonjića bio je ubedljiv u Zagrebu - 91:70.