ZVEZDINE MUKE PRED PAKAO U EVROLIGI: Crveno-beli ispustili plus 14 protiv Igokee, ali ipak pobedili

Drama u hali Aleksandar Nikolić

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" u poslednjem meču šestog kola ABA lige - 68:66 (21:12, 19:17, 7:20, 21:17).

Crveno-beli su zabeležili i šestu pobedu u isto toliko mečeva u ABA ligi, ali posle neočekivano mnogo muka. Savladali su Igokeu u utakmici koja je predstavljala predigru za ono što ih sledeće nedelje očekuje u Evroligi - u sredu protiv Barselone u Beogradu i u petak protiv Panatinaikosa u Atini.

Delovalo je da će tim trenera Dejana Radonjića zabeležiti još jednu rutinsku pobedu kada je posle šest minuta igre poveo 17:3 i tako veliku prednost lako održavao do odlaska na odmor. Na poluvremenu je bilo "plus 11" za Zvezdu.

Međutim, onda je usledio veliki pad u igri crveno-belih, koji se poklopio sa "dizanjem" Igokee. Zvezda nije dala koš u prvih šest i po minuta drugog poluvremena, a gosti su polako topili "minus". U 29. minutu su izjednačili na 44:44, a odmah zatim i poveli 46:44.

To je bio početak drame.

Rezultat je sve vreme bio na klackalici, a onda se u poslednjem minutu ušlo u penal završnicu. Crveno-beli su bili sigurniji sa linije slobodnih bacanja i došlo do pobede.

Igokea sada ima učinak 3-3.

Zvezdu je do pobede predvodio Milko Bjelica sa "dabl-dabl" učinkom od 15 poena i devet skokova, dok je Marko Gudurić postigao 10, a Nemanja Dangubić i Čarls Dženkins ubacili su po devet.

U ekipi Igokee istakao se Danilo Šibalić sa 25 poena, a Džejms Robinson dodao je 10.

Četvrta četvrtina - KRAJ 68:66:

40. minut - 68:66 - Ponovo Gudurić na liniji penala - pogodio jedno, 4 sekunde pre kraja.

40. minut - 67:66 - Šibalić je imao dva bacanja - oba pogodio. Do kraja - 8 sekundi.

40. minut - 67:64 - S druge strane i Gudurić je bio precizan dva puta s penala. Do kraja - 13 sekundi.

40. minut - 65:64 - Simonović je faulirao Šibalića i poslao ga da šutira penale 14 sekundi pre kraja. Šibalić je ponovo pogodio oba.

40. minut - 65:62 - Bjelica na liniji slobodnih bacanja - daje jedno, 18 sekundi pre kraja.

40. minut - 64:62 - Šibalić ne greši.

39. minut - 64:60 - I Šibalić pogađe dva penala, ali Gudurić daje dva poena i dodatno slobodno bacanje.

39. minut - 61:58 - Robinson precizan iz igre, a Dangubić dva puta sa linije bacanja.

38. minut - 59:56 - Robinson pogađa jedno, a Bjelica oba bacanja.

37. minut - 57:55 - Simonović iz kontre vraća Zvezdi prednost,

37. minut - 55:55 - Posle tajm-auta Šibalić je izjednačio.

36. minut - 55:53 - Ponovo serija promašaja oba rivala. Već dugo se ne menja rezultat.

35. minut - 55:53 - Simonović je fauliran prilikom šuta za tri poena, a iskoristio je dva bacanja.

34. minut - 53:53 - Ponovo Albijanić poentira.

34. minut - 53:51 - Albijanić vraća vođstvo Igokei, ali onda Bjelica pogađa trojku.

32. minut - 50:49 - Promašuje se na obe strane.

Treća četvrtina 47:49:

30. minut - 47:49 - Opet trojka Šibalića!

29. minut 44:46 - Albijanić u kontri zakucava za izjednačenje! Robinson u sledećem napadu daje dva bacanja! Prvo vođstvo Igokee.

28. minut - 44:42 - Četvrta trojka Šibalića!

27. minut - 42:37 - Kuzmić zakucava! Prvi poeni Zvezde u trećoj četvrtini - posle šest minuta i 45 sekudni!

26. minut - 40:37 - Milošević poentira, Igokea je na samo "minus tri". Radonjić je tražio tajm-aut.

25. minut - 40:35 - Posle četiri i po minuta igre u ovoj deonici, Zvezda još nije dala koš, a gosti su dali šest.

Druga četvrtina - 40:29:

20. minut - 40:29 - Dženkins je dao koš s pola terena u poslednjoj sekundi!

19. minut - 34:28 - Ponovo Šibalić daje trojku, ima ukupno 11 poena. Sada je Igokea na samo "minus šest".

16. minut - 32:24 - I ŠIbalić je precizan van linije 6,75.

15. minut - 31:20 - Druga trojka Zvezde, prva Simonovića.

13. minut - 26:16 - Trojka Rebić za novu dvocifrenu prednost domaćina.

12. minut - 23:16 - Košarkaše Igolee ne ide šut, ali zahvaljujući "pik en rolu", uspevaju da smanje minus na sedam poena.

Prva četvrtina - 21:12

10. minut - 19:12 - Poeni Šibalića, gosti smanjuju zaostatak.

6. minut - 17:3 - Posle pogođenih bacanja Bjelice i pogotka Dženkinsa iz igre razlika je porasla na 14 poena.

5. minut - 13:2 - Mitrović za "plus 11".

4. minut - 11:2 - Crveno-beli su posle tri poena Jovića (2+1) napravili seriju 9:0.

4. minut - 8:2 - Poentirali su Jović i Dženkins (4 poena) kod domaćina, a Rikić za goste.

1. minut - 2:0 - Prve poene na meču postigao je Dangubić.

1. minut - Utakmica je počela.

20:37 - Radonjić: ABA je prioritet"ABA liga je za nas u takmičarskom smislu prioritetno takmičenje. Dobro smo startovali, ali želimo da nastavimo u istom ritmu, jer raspored koji sledi donosi mnogo opterećenja, a samim tim i oscilacije. Ekipa Igokee je nakon lošijeg starta koji je uzrokovan odsustvom plejmejkera, došla do nekih vrednih pobeda i to bez iskusnog Vuka Radivojevića. Pokazali su u utakmici protiv Budućnosti da mogu da budu konkurentni i najboljim timovima u regionu. Imali su dovoljno dana da se pripreme za ovaj meč, a mi smo tek u petak stigli iz Istanbula", rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić.

20:30 - Igokea šokirala Zvezdu prošle godine u "Pioniru"Igokea je prošle sezone šokirala Zvezdu u "Pioniru" - 87:81. Bilo je u novembru 2015. Crveno-beli su im se revanširali kao gosti u februaru - 74:54.Pre toga, Igokea je bila kobna za Zvezdu četiri puta zaredom, u sezonama 2010/11 i 2012/13, a crveno-beli su joj uzvratili istom merom 2013/14 i 2014/15.