(VIDEO) CRNO-BELA DALEKOMETNA PALJBA: Košarkaši Partizana u Zadru prekinuli seriju poraza

10. kolo ABA lige

Košarkaši Partizana kao gosti u dvorani "Krešimir Ćosić" savladali su Zadar u utakmici desetog kola ABA lige - 76:69.

Crno-beli su zabeležili tek treću pobedu u Zadru u poslednjih 12 godina prekinuvši seriju od tri uzastopna poraza na Jadranu. Partizan sada ima učinak 7-3, dok je Zadar na 4-6.

U dvorani "Krešimir Ćosić" je oko 7.000 gledalaca.

Izabranici trenera Aleksandra Džikića ponovo su imali dosta izgubljenih lopti - 17, ali su taj nedostatak nadomestili dalekometnom paljbom. Postigli su čak 11 trojki iz 23 pokušaja, Stefan Birčević je ubacio tri, po dve Mihailo Andrić, Vanja Marinković i Vilijam Hečer...

Gotovo tokom celog meča je rezultat bio na klackalici, ali je Partizan uspeo da ga prelomi pre penal završnice trojkom Andrića.

Birčević je sa 15 poena bio najefikasniji kod crno-belih, Uroš Luković je dodao 14, Marinković 12, Hečer 11...

Najefikasniji na meču bio je igrač Zadra Barać sa 24 poena, dok je Ivan Marinković ubacio 16.

Crno-bele tokom nedelje očekuje gostovanje AEK-u u Atini u FIBA Ligi šampiona, a onda u subotu dočekuje Mega Leks u ABA ligi.

Trener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić rekao je večeras da je njegova ekipa uspela da uspori Zadar i da je to razlog pobede.

"Imali smo mali pritisak pred ovu utakmicu. Ostavio je na nas trag težak raspored, imali smo vezane mečeve protiv Budućnosti, Zvezde, Cedevite, pa smo napravili kiks protiv Šarloa i došli smo ovde pune glave. Generalno smo zadovoljni što smo uspeli da, pre svega, usporimo Zadar", rekao je Džikić novinarima u Zadru.

"Zadar vrlo tečno igra i ako to ne zaustaviš možeš da imaš problema. Gledali smo utakmice i koje su dobijali i koje su gubili i meni se svidelo kako igraju. Morali smo da se pozabavimo nekim stvarima, što je na kraju i dalo rezultata. Imali smo neke greške u preuzimanjima, ali generalno zadovoljan sam pobedom", rekao je Džikić.

Trener Partizana je naveo da uvek voli da dođe u Zadar.

"Lično mnogo volim da dodjem u Zadar, i u najavi sam rekao da je to grad košarke. Volim čak i da u toku meča komuniciram s ljudima koji sede u produžetku klupe... Nešto radije kad pobedimo nego kad izgubimo, naravno", rekao je Džikić.

Košarkaš Partizana Vanja Marinković naveo je da je pobeda u Zadru vrlo važna za njegovu ekipu."Vrlo važna pobeda za nas posle vezanih poraza od Cedevite i Šarloa... Mislim da je drugi ili treći meč da imamo dobar šut za tri poena, možda je to presudilo, i skok naravno", rekao je Marinković.

Četvrta četvrtina - 69:76:

40. minut - 69:76 - Trojka Andrića!

40. minut - 69:73 - Barać je pogodio oba bacanja.

40. minut - 67:73 - Partizan je pobegao na "plus šest" posle poena Hečera sa slobodnih bacanja.

39. minut - 67:71 - Još jedna drama u režiji Partizana...

37. minut - Ivan Ramljak se izgleda teško povredio. Ne može da nastavi meč.

36. minut - 62:67 - I Andrić je pogodio trojku. To je Partizanova deseta trojka iz 21 pokušaja!

34. minut - 61:62 - Ekipe se smenjuju u vođstvu...

Treća četvrtina - 57:59:

28. minut - 57:59 - Treća trojka Birčevića večeras!

28. minut - Navijači Zadra daju krila svojim ljubimcima pesmama i bakljadom.

24. minut - 45:48 - Ramljaku je dosuđena tehnička greška, a Hečer je realizovao slobodno bacanje, zatim i pogodio trojku.

21. minut - 43:42 - Ponovo domaćin zahvaljujući Ivanu Marinkoviću stiže do prednosti.

Druga četvrtina - 38:39:

20. minut - 38:39 - Rezultatska klackalica već dugo traje, a na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom gostiju.

18. minut - 36:35 - Brzih šest poena Zadrana posle grešaka igrača Partizana.

17. minut - 30:35 - Luković vraća Partizan na "plus pet".

16. minut - 30:33 - Sada su ponovo crno-beli u prednosti posle trojke Robinsona.

12. minut - 25:24 - Dvojkom Ivana Marinkovića domaćin dolazi do drugog vođstva na meču.

Prva četvrtina - 20:22:

10. minut - 20:22 - Prva deonica završena je pogotkom Ratkovice sa zvukom sirene.

9. minut - 18:18 - Vladović pogađa dvojku za izjednačenje.

7. minut - 8:13 - Crno-beli su, počev od 5:4, sve vreme u vođstvu. Trojkom Birčevića dolaze do najveće prednosti.

2. minut - 4:3 - Barać i Ivan Marinković donose prednost domaćinu.

1. minut - 0:3 - Počelo je trojkom Vanje Marinkovića.