(VIDEO) ZVEZDA PREGAZILA EVROPSKOG ŠAMPIONA: Najlepši poklon navijačima za 70. rođendan

Makabi pao u Areni

Crveno-beli su stigli trijumfom protiv Makabija do druge pobede u fazi Top 16 Evrolige

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Makabija rezultatom 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17) u meču 9. kola grupe E faze Top 16 Evrolige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Boban Marjanović sa 19 poena, dok je Markus Vilijams ubacio 17. a Čarls Dženkins 16. Kod gostiju, najbolji je bio Devon Smit sa 15 poena, dok je Džeremi Pargo ubacio 14. Crveno-beli su stigli do druge pobede u fazi Top 16 Evrolige. Zvezda ima i sedam poraza. Izabranici Dejana Radonjića revanširali su se aktuelnom prvaku Evrope za poraz u Tel Avivu i naneli Makabiju treći poraz. Utakmica je odigrana pred oko 10.000 navijača.

Zvezda je dobro počela utakmicu i povela 6:0, ali je Makabi preokrenuo na 7:6. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu tokom prve i druge četvrtine, a crveno-beli su na poluvreme otišli sa četiri poena prednosti 38:34. Zvezda je odlično počela drugo poluvreme, ali je Makabi pri vođstvu crveno-belih od 51:45 napravio seriju 12:0 i došao do šest poena prednosti. Igralo se poen za poen, a Zvezda je u poslednjoj četvrtini napravila seriju od 20:0

i dva i po minuta pre kraja povela 15 razlike. Crveno-beli su do kraja utakmice rutinski sačuvali prednost i zabeležili drugu pobedu u Top 16 fazi Evrolige.Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da su njegovi košarkaši fantastičnom igrom i velikom borbenošću večeras zasluženo pobedili Makabi u Evroligi.

U narednoj utakmici Crvena zvezda gostuje 12. marta ekipi Galatasaraja. Trener Makabija Gaj Gudes rekao je da su njegovi košarkaši u večerašnjem porazu od Crvene zvezde imali dobru priliku da nauče kako treba da se igra protiv agresivnih ekipa.

CRVENA ZVEZDA MAKABI:

TOK UTAKMICE

I četvrtina

Zvezda je imala prvi napad na utakmici, ali ga nije iskoristila, kao ni Makabi. Oba tima potom nisu iskoristila još po jedan napad. Marjanović potom postiže prve poene, a gosti ponovo promašuju šut za tri poena. Blažič je precizan za vođstvo Zvezde od 4:0. Domaći su potom poveli 6:0, a onda je usledila serija Makabija od 7:0. Zvezda je u 6. minutu imala 11:9. Domaći košarkaši su imali prednost u ovom delu meča, a na dva minuta pre kraja prve četvrtine bilo je 14:11 za Zvezdu. Međutim, prvih 10 minuta Makabi je dobio rezultatom 20:18.

II četvrtina
Igrači Malabija su u finišu prvog poluvremena napravili za kratko vreme dve fantastične blokade.
Zvezda je u prvom poluvremenu pogodila pet trojki iz 13 pokušaja. Crveno beli su tokom prvog poluvremena imali i nekoliko fenomenalnih asistencija.

III četvrtina

Zvezda je treću četvrtinu počela trojkom Vilijamsa. Crveno-beli su na taj način stigli do najvećeg vođstva na utakmici, 41:34. Makabi je serijom 4:2 smanjio na 43:38. Međutim, usledila je nova trojka Vilijamsa za vođstvo od 48:41.

Makabi je u 26. minutu smanjio vođstvo Zvezde na 51:49. Usledila je nova serija Makabija za vođstvo od 53:51. Zvezda nema rešenje u napadu, a prednost gostiju raste na 57:51. Jović prekida seriju Makabija trojkom, a čini se da je Zvezdu omela povreda Marjanovića. Makabi je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 59:54.

IV četvrtina

Navijači Zvezde su pokušali da animiraju igrače Zvezde, koji su u 32. minutu imali minus 5 (62:57). Gosti su trojkom poveli 65:57, ali je uzvratio Tejić. Vilijams je novom trojkom vratio Zvezdu u život, 65:63. Međutim, usledila je nova trojka Makabija za 68:63. Zvezda je u 34. minutu trojkama Vilijamsa i Dženkinsa povela 70:68. Domaći košarkaši su nastavili sa fantastičnim igrom i u 36. minutu poveli 78:68. Zvezda je na minut pre kraja povela 83:68. Zvezda je u finišu meča održavala prednost i zasluženo je stigla do pobede nad evropskim šampionom. Crveno-beli su ostvarili istinski podvig u duelu protiv trofejnog izraelskog kluba. Osam minuta pre kraja gubili su sa osam poena razlike, da bi u nastavku, uz gromku podršku oko 10.000 navijača, napravili neverovatnu seriju 20-0 i izborili zaslužen trijumf.

Mali broj navijača u Kombank areniNavijači Crvene zvezde su došli u malom broju na utakmicu Zvezde i Makabija. Na tribinama se našlo oko 10.000 navijača.Igrači Crvene zvezde su na teren izašli uz bubnjare