VICEŠAMPION EVROPE OPET POBEĐUJE: Obradovićev Fenerbahče prošetao se kroz Milano

9. kolo Evrolige

Košarkaši Fenerbahčea kao gosti u Milanu pobedili su Armani u utakmici devetog kola Evrolige 79:70.

Tim srpskog trenera Željka Obradovića "vezao" je drugu pobedu posle crne serije od tri uzastopna poraza u elitnom takmičenju i sada ima bilans 6-3. Armani ima učinak 4-5.

Vicešampion Evrope je u dvorani "Forum" čuvao prednost tokom prvog poluvremena, ali je domaćin dodao gas u trećoj deonici, koju je dobio rezultatom 27:14, i pred poslednju četvrtinu poveo 63:58.

Međutim, Fenerbahče je poslednji period počeo serijom 11:2 i time prelomio utakmicu.

Pobednički tim predvodili su Kostas Slukas sa 18 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Bobi Dikson sa 14 poena, Nikola Kalinić sa 13 poena i 4 skoka i Udo Ekpe sa 11 poena i 6 skokova.

Kod Armanija 17 poena je dao Rakim Sanders, a Džamel Meklin je ubacio 15 poena i imao 8 skokova. Milan Mačvan je ubacio 5 poena i imao 6 uhvaćenih lopti.

Zbog povreda obema ekipama je neodstajao po jedan srpski reprezentativac - Miroslav Raduljica Armaniju i Bogdan Bogdanović Ferebahčeu.