(KURIR TV) ZVEZDA NASTAVILA POBEDNIČKU SERIJU: Crveno-beli u košarkaškom derbiju slomili Partizan

Velika borba pripali aktuelnom šampionu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan 85:74 u derbiju 2. kola Superlige Srbije.

1 / 9 Foto: Dragan Kadić

Zvezda je počela utakmicu lakim poenima ili pod samim košem ili iz kontranapada, čime je ekipa trenera Radonjića kažnjavala izgubljene lopte Partizana. Zbog toga je već posle 3. minuta bilo 10:0 za crveno-bele.

Partizan se posle prvih pet minuta trgao i poenima Luikovića (7), Veličkovića i Marinkovića živnuo i u jednom momentu prišao na četiri poena zaostatka (20:16). Četvrtina u kojoj je viđeno čak 19 prekršaja završena je vođstvom Zvezde 23:16. U nastavku meča Partizan je posle zakucavanja Lukovića, kojem su prethodili treći faul Lazića i tehnička greška klupi Zvezde uspeo da izjednači na 28:28. Zvezda je vratila prednost trojkom Mitrovića, koji je u prvom poluvremenu bio veoma raspoložen za šut, kao uostalom i ceo tim Zvezde, koji je za 17 minuta ubacio 4 trojke iz 5 pokušaja.

Do kraja poluvremena u kom je odsviran 31 faul, Partizan je još jednom izjednačio (36:36), ali je prvi deo meča okončan vođstvom formalno domaćeg tima 42:38.

Na startu drugog poluvremena videli smo tehničku grešku i za Partizan. Dobio je Uroš Luković posle verbalne rasprave sa Lukom Mitrovićem. Što se tiče igre, obe ekipe su u prvim minutima pogađale, pa je Zvezda imala blagu prednost.

Zvezda je u 27. minutu, opet stekla dvocifrenu prednnost 59:49, a nešto kasnije imala je i plus 12 (63:51). Ipak u poslednji kvartal ušlo se sa 65:56 za crveno-bele.

Trener Džikić je u 33. minutu bio pri,moran da uzme minut odmora jer je Zvezda povela 69:58 i tada je od igrača tražio da igraju do kraja bez obzira na to koji rezultat stoji na semaforu. To je tim trenera Džoikića i uradio, jer je posle -15 (58:73) zaigrao odlučnije i manje od 4 minuta pre kraja smanjio na jednocifren zaostatak 73:64.

Minut i po pre kraja Partizan je posle trojke Andrića prišao na 78:72, ali vieše od toga nije mogao, pa je Zvezda slavila 85:74 .

Zvezdu su do pobede predvodili Luka Mitrović sa 17 i Čarls Dženkins sa 15. Ognjen Kuzmić postigao je 14, a Milko Bjelica 12 poena.Najefikasniji u Partizanu bio je Uroš Luković sa 17 poena i šest skokova, dok je Stefan Birčević postigao 14, Novica Veličković 13, a Vanja Marinković 11 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 85:74 - Kraj meča, pobeda Zvezde

40. minut 82:72 - Kuzmić rešava sve dileme

39. minut 78:72 - Daleka trojka Andrića

38. minut 76:69 - Dvojka Dženkinsa, pa trojka Birčevića

37. minut 74:64 - Zvezda je dod 26 promašila čak 12 bacanja

36. minut 73:62 - Partizan odgovara sa 4 vezana poena

35. minut 73:58 - Dženkins prodire za masksimalnih + 15

33. minut 69:58 - Džikić je mora da reaguje minutom odmora

32. minut 65:58 - Veličković poenima odgovara na vređanje Delija

30. minut 65:56 - Dženkins pre sirene

30. minut 63:56 - Partizan se vraća trojkom Marinkovića

27. minut 59:49 - Zvezda je opet na dvocifrenoj razlici

26. minut 55:49 - Zvezda sve vreme ima prednost

22. minut 44:40 - Obe ekipe su poentirale u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 42:38 - Kraj prvog poluvremena u kojem je odsviran 31 faul

19. minut 36:36 - Novo izjednačenje

18. minut 36:30 - Luka Mitrović je veoma raspoložen za šut

15. minut 31:28 - Trojka Mitrovića

14. minut 28:28 - Tehnička klupi Zvezde posle faula Lazića Partizan posle zakucavanja Lukovića prvi put izjednačuje

13. minut 26:22 - Veličković u svakoj prilici napada Simonovića

Druga četvrtina

10. minut 23:16 - Posle boljeg početka Zvezde, Partizan se trgao i u jednom trenutku stigao na minus 4

8. minut 20:14 - Partizan je došao do daha i sada se igra poen po poen

6. minut 16:7 - Mnogo je prekršaja na startu meča i slobodnih bacanja

5. minut 12:3 - Zakucavanje Lukovića uz faul, za prve poene Partizana

4. minut 12:0 - Zvezda potpuno dominira

3. minut 9:0 - Trojka Dangubića

1. minut 2:0 - Kuzmić je pogodio prve poene i to dva puta

Prva četvrtina

Radonjić: Svaki derbi je važan

Trener crveno-belih Dejan Radonjić ističe da se ovde od derbija živi i za derbi živi, i da je pobeda u tim duelima uvek važna.

"Dobro se zna šta nose utakmice između Zvezde i Partizana. Utakmica ima rezultatski značaj, bez obzira na to što je drugo kolo. Imamo jasan cilj da pobedimo Partizan, nadam se da će se to i desiti", rekao je Radonjić.Džikić: Oni su dobar tim, imaju uspešnu sezonu

Strateg crno-belih Aleksandar Džikić, koji je prethodnih dana bio u žiži javnosti zbog navodnog sukoba sa kapitenom Veličkovićem, bio je kratak u najavi meča:

"Zvezda ima prednost domaćeg terena, u našim susretima to ima posebnu težinu. Oni su dobar tim, imaju uspešnu sezonu", poručio je Džikić.