(VIDEO) NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Budućnost prekinula Partizanov pobednički niz, prvi poraz Džikića

Derbi

Košarkaši Partizana poraženi su od Budućnosti (65:78) u 22. kolu regionalne ABA lige.
1 / 7 Foto: ABA Liga

Budućnost je lider na tabeli sa 19 poebda (13 uzastopni), dok Partizan ostaje na devet pobeda, od čega tri u poslednja četiri meča, na kojima je tim vodio trener Aleksandar Džikić.

U timu Partizana najefikasniji je bio Edo Murić sa 17 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte, a Kevin Džons ubacio je 13m uz sedam skokova. Vilson je dodao osam poena, a jedan manje Đumić.

U pobedničkoj ekipi po 13 poena ubacili su Marić i Dženkins, dvocifren je bio još Dragićevića sa 13 i Suad Šehović sa 11 poena.

"Bez puno filozofije, Budućnost je prejaka za nas u ovom sastavu. Cvetković nije mogao da igra, Vilson nije trenirao, a Vilijams nije ni došao. Budućnost je najiskusnija i najkvalitetnija ekipa sa Crvenom zvezdom i Cedevitom, a posebno je jaka na svom terenu. Zadovoljan sam nekim djelovima igre, a nekim nisam. Mogli smo da odigramo pametnije i tečnije u napadu. Mislio sam da ćemo moći bolje da iskontrolišemo skok domaćih, ali je Aleks Marić jednostavno prevelik za moje igrače", rekao je trener Partizana Aleksandar Džikić, a prenose "Vijesti".

Četvrta četvrtina

40. minut 65:78 - Budućnost je ostvarila 13 pobedu u nizu i gotovo sigurno će u plej-of kao prva

37. minut 60:69 - Partizan je propustio dve prilike da se dodatno primakne rivalu

33. minut 54:66 - Posle koša Dženkinsa Budućnost je došla do maksimalne prednosti u dosadašnjem delu meča

30. minut 52:60 - Budućnost iskusno koristi greške u igri Partizana, ali je Džons postigao trokjku uz zvuk sirene

28. minut 45:53 - Aranitović je pogodio prva dva slobodna bacanja za Partizan na meču

27. minut 43:51 - Partizan ima mnogo problema u napadu, a domaći lagano povećavaju prednost

25. minut 39:42 - Malo je poena, a Partizan je propustio nekoliko prilika da se još više približi

21. minut 34:38 - Cvetković je postigao prve poene u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 32:38 - Partizan je u poslednjim minutu prvog poluvremena uspeo da smanji razliku, jer je Murić pogodio drugu trojku

19. minut 26:32 - Džons prekida post Partizana

18. minut 24:32 - Aleks Marić je ubacio 10 poena do sada, a sa druge strane Partizan ima mnogo problema u napadu

16. minut 24:28 - Budućnost se razigrala u napadu, pogodili su i dve trojke stekli prednost 26:21, ali Edo Murić uzvraća trojkom i održava svoj tim u minimalnom zaostatku.

Druga četvrtina

10. minut 13:16 - Budućnost je uspela da dobije prvi kvartal

8. minut 9:11 - Posle više do 4 minuta Viktovac postiže poene za Partizan

6. minut 9:9 - Poenima Marića i Dragićevića, Budućnost je došla do izjednačenja

3. minut 7:2 - Vanja Marinković je pogodio prvu trojku za Partizan, a potom i koš Đumića

1. minut 2:0 - Džons postiže prve poene na utakmici

Prva četvrtina

19:00 - Počinje utakmica

U prvom meču slavili su crno-beli u Beogradu 86:77

18:40 - U prodaji samo 300 karata Košarkaški klub Budućnost saopštio je da će se za meč sa Partizanom u prodaji naći samo 300 ulaznica.Iz podgoričkog tima naglašavaju da je zbog izuzetno velikog interesovanja i unapred trebovanih ulaznica, ograničen broj od 300 ulaznica koje će biti u prodaji na biletarnici Sportskog centra.“Iskreno se nadamo da ćemo zajednički uživati u kvalitetnoj igri i košarkaškom spektaklu, te da ćemo uz pomoć i podršku svih vas, uz korektno i sportsko navijanje, ostvariti povoljan rezultat i značajnu pobedu, kojom bi nastavili uspješnu seriju odličnih rezultata i ostali na čelu ABA lige i u daljoj borbi i želji da na tom mestu budemo i na kraju sezone”, saopštio je crnogorski klub.

18:30 - Džikić: Opstanak je još uvek neizvestan Trener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić uoči meča sa liderom ABA lige Budućnosti izjavio je da je, i pored tri vezana trijumfa, njegovojoj ekipi opstanak još uvek neizvestan.

"Očekuje nas duel protiv lidera prvenstva, ekipe sa daleko najiskusnijim sastavom u ligi i koja u ovoj sezoni ima jasan cilj. Imaju veliki broj talentovanih igrača, punu rotaciju, jednom rečju kompletan sastav. Oni u sutrašnjem meču nisu pod pritiskom, dok je sa druge strane, naša pozicija takva da nam je opstanak u ligi još uvek pod znakom pitanja", rekao je Džikić.

Plejmejker Aleksandar Cvetković dodaje da crno-bele očekuje 40 minuta velike borbe u Podgorici.

"Budućnost je opasna i sa spoljnih pozicija i ispod koša. Imaju jake individualce, jaki su kao tim i zasluženo su prvi na tabeli. Na nama je da protiv takvog protivnika damo sve od sebe. Imamo obavezu da se non-stop borimo, da kada jedan pogreši, dvojica skoče da to isprave", jasan je Cvetković.