(VIDEO) PARTIZAN BEZ FINALA: Crno-beli poraženi od Cedevite u majstorici u Zagrebu

Bez iznenađenja u Zagrebu

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u finale regionalne ABA lige, pošto su u majstorici igranoj u Zagrebu poraženi od Cedevite (87:78) i ukupno sa 2:1 u seriji.

Zagrebački tim će se u borbi za titulu i plasman u Evroligu sastati sa boljim iz duela Crvene zvezde i Budućnosti, čiji se odlučujući meč (1:1 je u seriji) igra u utorak od 19 časova u Železniku.

Cedevita je već posle 44 sekunde ostala bez najboljeg poentera rajana Botrajta, a Partizan je sa druge strane imao mnogo problema u šutu. Beograđani su do poena dolazili najviše zahvaljujući Hečeru i Gordonu, tako da zaostatak od šest poena posle prvih deset minuta i nije izgledao tako velik.

Cedevita je kontrolisala rezultat, trojkama Muse otišla je čak i na plus devet (35:26). Mladi reprezentativac BiH je za nešto manje od 3 minuta ubacio 11 poena (3 trojke bez promašaja). Do poluvremena Musa je ubacio još 3 poena, čime je odveo domaće na za prvo poluvreme maksuimalnih plus 14 (44:31).

Partizan je uspeo da smanji zaostatak, ali uz loš procenat šuta i čak 7 izgubljenih lopti na odmor se otišlo sa zaostatkom Džikićevog tima od 47:36.

Partizan je nastavak započeo trojkom Vanje Marinkovića, a posle poena Lukovića smanjio je na 49:42 u 23. minutu. Od tada se dugo igralo bez odbrana, što je domaći tim iskoristio i pred poslednji kvartal i pored tri vezane trojke Partizana vodio 69:63.

Partizan ili bolje reći Miloš Koprivica na startu poslednjeg dela meča pracvi nekoliko grešaka, ali na sreću Beogrtađana u tom periodu ni Cedevita nema efikasan napad, što je Hečer iskoristio i u 34. minutu smanjio na 71:65.

Minut kasnije Veličković je trojkom smanjio na 73:70, ali je Šurna odmah vratio trojkom. Crno- beli su imali nekoliko nepreciznih napada, što ih je odvelo u poraz.

Najefikasniji u Partizanu bio je Vilijam Hečer sa 16 poena, dok je Uroš Luković završio meč sa 11 poena i šest skokova. Mihajlo Andrić i Vanja Marinković postigli su po 10 poena, dok je Stefan Birčević imao učinak od sedam poena i 11 skokova.

Cedevitu su predvodili Miro Bilan i Džanan Musa sa po 16 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 78:87 - Kraj meča

40. minut 87:77 - Koškanje Tomasa i Lukovića dve sekunde pre kraja

39. minut 72:81 - Trojka Babića

38. minut 70:76 - Period neefikasne igre

35. minut 70:76 - Trojke Veličkovića na jednoj i Šurne na drugoj strani

34. minut 65:71 - Hečer je pogodio šut uz faul, ali ne i bacanje

33. minut 63:71 - Koprivica je vezao nekoliko grešaka

30. minut 63:69 - Partizan živi od trojki, vezao je 3

29. minut 60:65 - Dve trojek za Partizan, Andrić pa Hečer

27. minut 63:52 - Zakucavanje Džejmsa posle ukradene lopte

25. minut 48:59 - Igra se poen po poen

23. minut 42:49 - Luković je pogodio

21. minut 39:47 - Trojka Marinkovića

Treća četvrtina

20. minut 47:36 - Utakmica je veoma slična prvoj u seriji

18. minut 31:44 - Musa je ubacio 14 poena, a na drugoj strani prati ga Gordon

15. minut 26:35 - Cedevita je ubacila 7 trojki iz 12 pokušaja

13. minut 21:26 - Trojka Birčevića

12. minut 16:20 - Pogodio je Veličković

Druga četvrtina

10. minut 14:20 - Veličković je postigao prve poene

9. minut 12:16 - Hečer još jednom

8. minut 10:16 - Partizan je bez šuta

6. minut 10:11 - Kakav prodor Gordona i poeni uz faul, a zatim i dodatno bacanje. Crno-beli su neprecizni u šutu za dva poena

5. minut 7:8 - Odbrane su za sada nešto slabije

3. minut 2:4 - Pogodio je Hečer

2. minut 0:4 - Pogodili su Bilan i Žganec

Prva četvrtina

Nakon što je Cedevita pobedila u prvom meču sa 83:76 u Domu sportova, Partizan je uzvratio u hali "Aleksandar Nikolić" – 74:73, pa se polufinalna serija ponovo preselila u Zagreb.