(VIDEO) ZVEZDA UNIŠTILA ZADAR: Crveno-beli pregazili hrvatski klub sa 48 poena razlike

Nastavlja se ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su u 16. kolu ABA lige savladali Zadar 113:65 (30:11, 37:16, 29:13, 17:25).

Zvezda je od starta zaigrala vrlo snažno i već u uvodnim minutama povela sa 10:2. Trojkom Dangubića crveno-beli su u 6. minutu poveli sa 15:6, a trojkom Simonovića u 10. minutu stekli 20 poena viška - 30:10.

Domaći tim je iz minuta u minut povećavao prednost, pa je tako u 16. minutu posle poena Luke Mitrovića razlika bila 30 poena - 53:23.

Tim trenera Dejana Radonjića je na poluvreme otišao sa velikih 40 poena viška - 67:27, posle poena Milka Bjelice posle ofanzivnog skoka uz zvuk sirene.

Do 50 poena viška crveno-beli su stigli u 25. minutu pošto je Čarls Dženkins poentirao za 80:29.

Na isteku treće četvrtine Zvezda je imala 56 poena viška - 96:40.

U poslednjoj četvrtini domaćin je spustio gas, što su gosti iskoristili i ublažili poraz.

Crveno-beli su novu godinu počeli trijumfom i tako nastavili sjajnu seriju u regionalnom takmičenju - 16 pobeda u isto toliko mečeva. Zadar je, na drugoj strani, upisao deseti poraz.

U ekipi Zvezde svi igrači su se upisali u strelce, a najefikasniji je bio Nejt Volters sa 17 poena. Luka Mitrović je postigao poen manje, Marko Simović je ubacio 15, a Nemanja Dangubić 14 poena. U ekipi Zadra najbolji je bio Ivan Marinković sa 20 postignutih poena.

Dvorana "Aleksandar Nikolić" je bila puna jer je Crvena zvezda častila navijače besplatnim ulazom, a na utakmici je bio i najnovije pojačanje Dion Tompson. Među navijačima Zvezde bile su i fudbalske legende Dejan Pantelić i Marko Pantelić.