(VIDEO) DRAMA U ISTANBULU: Zvezda ispustila Darušafaku za novi korak ka TOP 8

Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde kao gosti u Istanbulu poraženi su od Darušafake (69:66) u utakmici šestog kola Grupe E TOP 16 faze Evrolige.
1 / 3 Foto: Euroleague.net

Crveno-beli su ovim porazom došli do skora 3-3, a turski predstavnik ima (1-5).

Zvezdu je predvodio Tarens Kinsi sa 16 poena, dok je Vladimir Štimac ostvario "dabl-dabl" učinak od 11 poena i 10 skokova.

U ekipi Darušafake istakao se Semih Erdern sa 14 poena, a Ender Arslan i Mehmet Jagmur dodali su po 10.

U Grupi E danas je Lokomotiva u Krasnodaru savladala Unikahu, dok je Panatinaikos pobedio Cedevitu u Zagrebu. Sutra se igra turski derbi između Efesa i Fenerbahčea.

Tabela Grupe E: Fenerbahče 5-0, Lokomotiva Kubanj 4-2, Efes 3-2, Crvena zvezda 3-3, Panatinaikos 3-3, Unikaha 2-4, Cedevita 2-4, Darušafaka 1-5.

"Pre utakmice smo znali da će Darušafaka dati sve za pobedu. U prvom poluvremenu nismo odigrali kako sam očekivao, a u nastavku smo zaigrali bolje u odbrani. Imali smo probleme sa ličnim greškama i morali smo da nađemo druga rešenja u napadu. U finišu utakmice, Darušafaka je bila bolja. U poslednje minutu smo im prepustili dva skoka u napadu, promašili smo dva slobodna bacanja i šut za produžetak. To je odlučilo utakmicu”, rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić.

40. minut 66:69 33 sekunde su do kraja Zvezda ima napad, ali Lazić i Jović nisu pogodili

40. minut - 66:69 - Lazić je promašio zicer

39. minut 66:69 - Cirbes je promašio oba bacanja, a Darušafaka je pogodila trojku iz trećeg pokušaja u istom napadu, pošto su domaći igrači dva puta nadskočili igrače Zvezde

38. minut 66:66 - Zvezda ima probleme u napadu, odluučiće jedna lopta

36. minut 66:64 - Cirbes na pas Jovića

34. minut 63:63 - Zvezda je stala i Turci su serijom 6:0 opet u prednosti, koju poništava Simonović

33. minut 60:57 - Štimac, pa Lazić za novo vođstvo srpskog i regionalnog šampiona, nikako da Zvezda stekne opipljiviju prednost

31. minut 57:56 - Obe ekipe poene postižu sa penala

Četvrta četvrtina

30. minut 54:55 - Zvezda je dobila četvrtinu, ali je ukupno i dalje u zaostatku

29. minut 54:52 - Period nešto neefikasnije igre u oba smera

25. minut 46:44 - Jović za Cirbesa, Zvezda opet vodi

24. minut 44:44 - Zvezda je konačno uspela da izjednači

22. minut 41:44 - Cirbes je postigao prve poene u nastavku, ali su Turci i dalje u prejmuđstvu

Treća četvrtina

20. minut 37:41 - Darušafaka je uspela da dobije prvi deo igre, jer je Zvezda propustila priliek da se ozbiljnije odlepi. Obe ekipe igraju u serija, pa zato i imamo česte promene u vođstvu

17. minut 34:36 - Erden je vratio prednost na stranu Darušafake

15. minut 30:28 - Trojke su pogodili Micić sa jedne i Reding sa druge strane

14. minut 26:23 - Zvezda serijom 7:0 vraća prednost i tera trenera Darušafake Oktaja Makmutija da prekine igru i traži minut odmora

13. minut 24:23 - Trojka Simonovića, koja je vratila vođstvo na stranu gostiju

Druga četvrtina

10. minut 19:21 - Zvezda je veći deo prve deonice odigrala dobro, ali je u poslednja dva minuta, stala pa je izgubila uvodnu četvrtinu

9. minut 19:20- Igra se malo nervoznije, a u tavoj igri Turci su prvi put poveli, posle čega je klupa Zvezde reagovala tajm-autom

6. minut 14:11 - Turci us prišli na pola koša, a seriju je prekinuo Kinzi

5. minut 12:6 - Pogodio je Cirbes, a listu pogodaka prve postave zatvorio je Kinzi. Zvezda je sve vreme u vođstvu

2. minut 4:1 - Sada je Cirbes odigrao sjajno i ostavio Dangubića samog na ziceru

1. minut 2:0 - Miler je zakucao loptu u koš domaćina

Prva četvrtina

Srpski i regionalni šampion nalazi se u seriji od tri trijumfa i zauzima treće mesto na tabeli, sa istim učinkom kao Efes i Lokomotiva, dok je Darušafaka pretrpela svih pet poraza.

19:00 - Miler pod znakom pitanja

Krilni centar Crvene zvezde Kvinsi Miler otputovao je sa ekipom na meč sa Darušafakom, ali njegov nastup je pod znakom pitanja zbog temperature.Amerikanac iz istih razloga nije bio u timu u ponedeljak u meču protiv MZT Skoplja u ABA ligi, koji su crveno-beli dobili sa 92:79."Miler je bio kod doktora na pregledu i na dan utakmice znaće se da li će nastupiti. Juče je ceo dan imao temperaturu, zdravstvena služba čini sve da ga osposobi za meč", rekao je trener Dejan Radonjić agenciji 'Sport Network' uoči polaska u Tursku. 19:10 - Zvezda treći put u Turskoj Biće ovo treći put za nepuna četiri meseca da crveno-beli idu na put u Istanbul u elitnom takmičenju, a, posle poraza od Fenerbahčea (79:61) u prvoj fazi i Efesa (85:84) na otvaranju Top 16 runde, eventualna pobeda dotadno bi ih približila ogromnom uspehu i plasmanu među osam najboljih timova Evrope.

18:45 - Radonjić: Darušafaka je dobar tim

Trener tima sa Malog Kalemegdana Dejan Radonjić smatra da nikoga ne bi trebalo da zavara učinak turskog predstavnika. "Darušafaka je napravila veliki rezultat plasmanom u Top16. Ako se pogledaju njihova imena lako se može videti o kakvom se kvalitetu radi. Imaju veliko iskustvo, ali pokušaćemo dobrom odbranom i kvalitetnim napadom da im onemogućimo da stvari budu u njihovim rukama, kako bismo došli do iznenađenja", naveo je Radonjić.