(VIDEO) ZVEZDA BEZ SNAGE ZA NOVI PODVIG: Panatinaikos lako savladao nemoćne crveno-bele

Srpski šampion pao u Atini

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa (59:70) u četvrtom kolu Evrolige.

Tim trenera Dejana Radonjića sada ima polovičan skor od po dve pobede i poraza.

Zvezda je u Atini vodila samo jednom i to 2:0 posle zakucavanja Kuzmića, a sve što se posle toga dešavalo na terenu OAKA arene, išlo je u prilog atinskog kluba, koji sada ima 3 pobede i samo jedan poraz.

PAO je do pobede predvodio Nik Kalates sa 16 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Džejms Gist bio najefikasniji sa 17.

U ekipi Zvezde istakao se Ognjen Kuzmić sa "dabl-dabl" učinkom od po 15 poena i skokova, a Milko Bjelica dodao je 12.

Četvrta četvrtina

40. minut 59:70 - Kraj utakmice

38. minut 53:67 - PAO je odbio ozbiljan napad Zvezude i vratiorezultat na bezbednu razliku

35. minut 53:63 - Zvezda je propustila napad da smanji na jednocifrenu razliku

34. minut 50:61 - Zvezda na sve načine pokušava da smanji zaostatak

32. minut 47:61 - Zvezda je došla do daha i naterala Paskvala da zatraži minut odmora

30. minut 41:61 - PAO rutinski održava razliku

27. minut 34:54 - Volters je trojkom sa gotovo pola terena upisao prve poene u dresu Zvezde

22. minut 27:47 - Nikols postiže prvi poen za PAO, a Dangubić za Zvezdu u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 25:46 - PAO je mini serijom završio prvo poluvreme u kojem je utisak da i nije igrao spektakularno, a ima ogromnu prednost

17. minut 23:41 - Zvezda nema šut sa distance, samo je Kuzmić raspoložen, ima već 13 poena

14. minut 16:34 - Kuzmić postiže prve poene za Zvezdu u drugoj deonici

13. minut 14:34 - Zvezda ne može do koša, a sa druge strane ekipa panatinaikosa je napravila seriju 11:0

12. minut 14:29 - Zvezda je slaba u odbrani i prebrza u naoadu, što domaći koriste i polako dižu razliku

11. minut 14:25 - Volters je upisao prve minute u dresu Zvezde

Druga četvrtina

10. minut - 14:23 - Kraj deonice u kojoj je PAO imao samo jedan faul

10. minut 14:21 - PAO je imao najveću prednost do sada, ali je Simonović ubacio koš uz faul

8. minut 10:17 - Gudurić postiže prvu trojku za Zvezdu, ali na suprotnoj strani uzvraća Kalate. Seriju troki zatvorio je Jović

5. minut - 4:9 - Domaći tim je bolje počeo meč, pa će Radonjić u igru poslati Marka Guduriča i Milka Bjelicu

3. minut - 2:5 - Zvezda je već izgubila 3 lopte, a sa druge strane PAO je imao dva skoka u istom napadu

1. minut - 2:0 - Kuzmić postiže prve poene na meču

Prva četvrtina

Tok meča

20:05 - Prvi meč dva kluba obeležio Vladimir Cvetković

Košarkaši Crvene zvezde i Panatinaikosa su prvi meč u istoriji dva kluba odigrali u osmini finala Kupa šampiona u sezoni 69/70. Srpski tim je slavio u dva meča. U Beogradu je 4. decembra 1969. godine bilo 91:66 za Zvezdu, a u Atini sedam dana kasnije 83:75 za Panatinaikos.

Duel u Beogradu pratilo je 3.500 navijača, a obeležio ga je Vladimir Cvetković, koji je postigao čak 44 poena. Pratili su ga Kapičić sa 18, Simonović sa 13 i Slavnić sa 10 poena.

19:55 - Zagoračeva poruka Guduriću

Pred meč u Atini, košarkaš Mega Leksa Rade Zagorac je na Instagram profilu Marka Gudurića ostavio zanimljiv komentar. Više o tome, čitajte OVDE

19:50 - Matija Bećković predvodi Delije u Atini

Košarkaši Crvene zvezde neće biti sami u dvorani pošto je u Grčku otputovala i grupa navijača u kojoj je i akadeimk pisac Matija Bećković. Opširnije OVDE

19:43 - Pre dva dana pala Barselona

Okršaj u OAKA areni po Zvezdu dolazi samo dva dana posle trijumfa nad Barselonom, prvog ikada protiv katalanskog giganta, a očekuje se da se prvi put u sastavu ekipe sa Malog Kalemegdana nađe i Nejt Volters, koji je pre nekoliko dana stigao među crveno-bele.

Grčki i evropski velikan ima identičan skor kao i srpska ekipa, a na ruku gostima ide i činjenica da su od poslednjih pet susreta protiv 'Zelenih' izgubili samo jedan.

19:30 - Radonjić: Igramo protiv velikana

Dve ekipe sastale su se i prošle sezone, a tim Dejana Radonjića slavio je u oba duela.

"Igramo protiv velikana evropske košarke, Panatinaikosa koji je značajno pojačao tim igračima ogromnog iskustva i evroligaškog rejtinga. Predvodi ih novi trener, koji je fantastično vodio Barselonu i sa njom osvojio i titulu prvaka Evrope - Ćavi Paskval. Od novih igrača tu su Burusis koji je imao izvanrednu sezonu u Baskoniji, pa Singlton koji je stigao iz Lokomotive, Demetrius Nikols koji je osvojio titulu prvaka Evrope sa CSKA, Rivers iz Reala, ne zaboravimo i Džejmsa koji je imao fantastičnu sezonu u Vitoriji, ali je trenutno povređen. Sa igračima koji su ostali, to je tim koji je formiran za visoke domete u Evroligi. Znamo da nas čeka teška utakmica, trudićemo se da pariramo izuzetno kvalitetnom protivniku koji je u Evroligi odlično počeo sezonu, sa dve pobede i tesnim porazom od ekipe CSKA u Moskvi" rekao je trener Dejan Radonjić.