(KURIR TV) PARTIZAN PAO POSLE DRAME: AEK trojkama odneo pobedu iz Beograda

FIBA Liga šampiona

Košarkaši Partizana poraženi su u dvorani "Aleksandar Nikolić" od grčkog AEK-a, u okviru 13. kola Lige šampiona.

AEK i Partizan imaju učinak 7-7 posle ove utakmice, ali je grčka ekipa ostvarila pobedu i na domaćem parketu, pa je na trećoj poziciji ispred crno-belih, dok su na čelnim pozicijama Bešiktaš (11-3) i Ludvigsburg (8-5).

Crno beli su čitav meč bili u zaostatku (poveli su samo 2:0), a grčki tim koji sa klupe predvodi nekadašnji jugoslovenski reprezentativac Jure Zdovc je slavio, najviše zahvaljujući činjenici da su ubacili 13 trojki iz 32 pokušaja.

Partizan je predvodio je Stefan Birčević sa 16 poena uz osam skokova, 13 je dodao Novica Veličković uz šest uhvaćenih lopti i sedam promašaja, dok je Vil Hečer pogodio samo dva od 15 šuteva iz igre. AEK su nosili Larencakis sa 14 i Roko Leni Ukić sa 13 poena, pogodivši zajedno sedam od devet šuteva za tri poena

Četvrta četvrtina:

40. minut 65:69 - Kraj utakmice

39. minut - 62:65 - Veličković dva puta precizan sa linije penala.

39. minut - 60:65 - Ukić pogađa trojku iz velike daljine.

38. minut - 59:60 - Veličković!

37. minut - 57:60 - Hečer je pogodio dva bacanja.

37. minut - 55:60 - Za 7 minuta u ovoj četvrtini rezultat je 2:5!

37. minut - 55:60 - Melgret daje koš i posle dugo vremena rezultat je promenjen.

34. minut 55:58 - Dva minuta nema promene rezultata, Partizan propušta šanse

33. minut 55:57 - Partizan propušta šanse da se potpuno vrati

Četvrta četvrtina

30. minut 53:55 - Opet serija Partizana, sada 14:4

26. minut 41:53 - Sa dve trojke AEK beži na plus 12, a Džikić traži od igrača da razmišljaju o situacijama na terenu

25. minut 41:50 - Partizan je napravio seriju 8:0, koju je Dikson prekinuo trojkom

23. minut 39:47 - Partizan se vraća trojkama Birčevića i Andrića

22. minut 47:33 - AEK je pogodio 10 trojki iz 19 pokušaja

Treća četvrtina

20. minut 33:41 - U poslednja dva minuta prvog poluvremena Partizan je pokazao odliučnost i čvrstinu u odbrani, ali je primio trojku uz zvuk sirene

18. minut 31:38 - Koliko je zicer promašio i kakav šut ima Partizan je na pristojnom minusu

16. minut 26:31 - Iako za dva poena šutira 5 od 20 Partizan je uspeo da smanji zaostatak

14. minut 19:26 - Partizan je u ovoj četvrtini promašio 4 zicera

12. minut 16:23 - Vilijams je pogodio trojku za goste

11. minut 14:11 - Trojka Ratkovice

Druga četvrtina

10. minut 11:19 - Loš napad domaćih i 4 trojke Grka razlog su ovakvog rezultata

7. minut 9:13 - Partizan ima mnogo problema kada je igra u napadu u pitanju

5. minut 6:13 - Utakmica je kratko prekinuta jer postoji problem sa semaforom u dvorani, tačnije sa sirenom za obaveštavanje sudija

4. minut 4:9 - AEK je sa tri trojke, od čega je dve ubacio Ukić preokrenuo rezultat

2. minut 2.0 - Vrabac je pogodio prve poene na meču

Prva četvrtina

Na utakmici je i bivši vaterpolo golman Denis Šefik koji je u društvu Slaviše Koprivice

Crno-beli trenutno imaju osam pobeda i četiri poraza i treći su na tabeli, dok je AEK četvrti, sa pobedom manje.Partizan je i teoretski obezbedio plasman u nokaut fazu, ali će im eventualna pobeda grčkog predstavnika AEK-a dosta značiti u narednoj rundi."Mi smo obezbedili prolazak u sledeću fazu takmičenja, ali je ova utakmica vrlo važna jer određuje deo nastavka sezone, raspored utakmica i kvalitet protivnika. U specifičnoj smo situaciji, ali ćemo ipak dati sve od sebe da bismo obradovali naše navijače", rekao je trener Partizana, Aleksandar Džikić, za klupski sajt.

U prvom susretu ta dva kluba, AEK je pobedio 91:81.

Bonus video (KURIR TV) FIBA LIGA ŠAMPIONA: Početak meča Partizan - AEK