(VIDEO) BRAVO, MOMCI: Pajić i Holpert osvojili srebro na EP u kajaku!

Zlato izmaklo

Srpki kajakaši Dejan Pajić i Ervin Holpert osvojili su srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Plovdivu u disciplini K2 500 metara

Pajić i Holpert su 500 metara prešli za minut, 27 sekundi i 61 stotinku. Zlato je pripalo Mađarima Benceu Nadasu i Šandoru Totki (1:26.500), dok je bronza pripala Ukrajincima Ivanu Semjukinu i Igoru Trunovu (1:28.004).

To je druga medalja za Srbiju u Plovdivu, pošto su u subotu Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili srebro na 1.000 metara.

Srpska kajakašica Milica Starović osvojila je četvrto mesto u finalu u disciplini K1 500 metara.

Milica Starović je u finalu trke u disciplini K1 200 metara osvojila šesto mesto. Ona je ostvarila rezultat od 39 sekundi i 87 stotinki. Zlato je pripalo Mađarici Dori Luč, srebro Dankinji Emi Jorgensen, a bronza Slovenki Speli Ponomarenko.

Starovićeva je trku završila za 1:48.020. Prvo mesto pripalo je Mađarici Tamari Takač, srebro Volhi Kudženko iz Belorusije, dok je treća bila Ruskinja Elena Anišina.

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan bile su šeste u trci K2 500 metara. One su staze prešle za 1:42.540. Zlato je pripalo Nemicama, srebro Slovakinjama, a bronza Poljakinjama.

Simo Boltić, Ervin Holpert, Dejan Pajić i Dragan Hančovski osvojili su sedmo mesto u finalu u disciplini K4 1.000 metara. Oni su ostvarili vreme 2:59.886. Zlatnu medalju osvojila je posada Španije (2:54.374) ispred Poljske (2:54.658) i Slovačke (2:56.374).

Srpski parakajakaš Vuk Radovanović zauzeo je peto mesto u finalu u disciplini KL2 200 metara. Radovanović je trku završio rezultatom 44,3 sekunde. Zlatnu medalju osvojio je Austrijanac Markus Svoboda sa 41,316 sekundi, srebro je pripalo Ukrajincu Mikoli Sinjuku sa 42,180 sekundi, dok je bronzu osvojio Britanac Nikolas Bejton rezultatom 42,956.

Srpski parakajakaš Arsen Arsenović zauzeo je treće mesto u B finalu, a ukupno 12. mesto u disciplini KL3 200 metara. On je trku završio za 42,212 sekundi.