(KURIR TV) VATERPOLISTI PREGAZILI AUSTRALIJU: Srbija ubedljivo do polufinala, dve pobede do odbrane svetskog trona

PLANETARNO PRVENSTVO U BUDIMPEŠTI

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je u duelu četvrtfinala u Budimpešti savladala Australiju 15:5 (4:1, 4:2, 4:2, 3:0).

Specijalno za Kurir iz Budimpešte - Gojko Filipović

Izabranici selektora Dejana Savića u borbi za finale sastaće se sa boljim iz duela Italije i Hrvatske, koji se igra kasnije.

1 / 13 Foto: VSS/UNIQA

Utakmica je počela sa dva gola našeg tima. Pogodili su Ćuk iz daljine i Filipović iz penala. Potom su Australijanci smanjili na 2:1, ali je Filipović vratio dva gola viška na stranu branioca titule. Prva deonica je okončana golom Stefana Mitrovića za 4:1.

Druga četvrtina počela je sa dva brza gola Australije. Rival Srbije iskoristio je dve greške naše odbrane i prišao na dva gola zaostatka. Na to je usledio odgovor Prlainovića, Stefana Mitrovića i Ranđelovića, pa je na poluvremenu Srbija vodila 8:3.

Prlainović je nastavio da rešeta mrežu rivala, golom na startu drugog dela meča. Ali to je bila samo najava golova, koje su postili Ćuk, zatim, još jednom Prlainović, Aleksić i Pjetlović, tako da je posle tri četvrtine bilo 12:5 za naš tim.

U poslednjem kvartalu selektor Savić je na gol poslao Gojka Pijetlovića, a prvi gol je postigao Jakšić, posle odlične akcije. Mrežu su zatim zatresli Filipović i Rašović za konačnih 15:5.

Prva četvrtina

Vaterpolisti na putu ka odbrani svetskog trona imaju selekciju Australije, koja je do četvrfinala stigla pošto je slavila nad Brazilom sa 8:3.

Prethodnih godina ova dva tima imali su nekoliko uzbudljivih mečeva. Svi se sećaju okršaja u Riju, kada su izabranici Dejana Savića otpor vaterpolista iz 'zemlje kengura' uspeli da slome tek u samoj završnici.

Srbija ili Australija sastaće se u polufinalu sa pobednikom četvrtfinalnog duela u kome će sa jedne strane bazena biti Hrvatska, a sa druge Italija.

UNIQA zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.