(KURIR TV) SRBIJA BEZ FINALA: Hrvatska zaustavila Delfine u polufinalu Svetskog prvenstva, protiv Grčke za bronzu

Rasplet na svetskom prvenstvu

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije se plasirala u finale Svetskog prvenstva u Budimpešti, pošto je u polufinalu poražena od Hrvatske 12:11 (1:1, 4:4, 4:4, 3:2).

Specijalno za Kurir iz Budimpešte - Gojko Filipović

Tim selektora Dejana Savića će se u subotu od 15 časova u borbi za bronzu sastati sa Grčkom, koja je izgubila od Mađarske 7:5.

U prvoj četvrtini odbrane su naročito u prva tri minuta bile veoma čvrste. Srpski tim se u jednom momentu suočio i sa dva igrača manje u vodi, ali gola nije bilo, sve do četvrtog minuta, kada je Prlainović zatresao mrežu.

Odbrana Srbije bila je savršena sve do poslednje sekunde prvog kvartala, kada je Sandro Sukno pogodio za 1:1.

Druga deonica počela je "žabicom" Prlainovića, da bi zatim Stefan Mitrović u momentu kada smo u vodi imali tri igrača više pogodio za 3:1. Lončar je to brzo smanjio golom sa centra, da bi Bušlje sa beka izjednačio na 3:3. Prlainović je zatim, trećim golom vratio prednost na stranu olimpijskih, svetskih, evropskih prvaka i osvajača Svetske lige.

Sukno je drugim golom poravnao, ali je Duško Pijetlović u momentu kada smo imali igrača više doneo, novo četvrto vođstvo, Srbiji, koja je kao i na kraju prve četvrtine primila gol, pa je posle pola meča bilo 5:5.

Drugo poluvreme počelo je golom Pijetlovića sa centra, posle prelepe akcije, koja nije prestajala ni kada se isključeni igrač Hrvatske vratio u igru. Sukno je na to odgovorio trećim golom na meču. Za sada nemamo rešenje za beka Hrvata. Na drugoj strani Ranđelović je pogodio, ali mu je istom merom uzvratio Joković. Borba je velika u bazenu.

Prlainović je sa mesta centra uspeo da pogodi, ali je na drugoj strani sa beka Vukićević bio precizan. Ne daju na Hrvati da u drugom delu povedemo sa više od gola razlike. U završnici trećeg kvartala Prlainović je pogodio sa gotovo 10 metara, ali je Joković sa penala koji je skrivio Mitrović idući ka mestu za isključenje, doneo novo izjednačenje. Sa 9:9 se ušlo u poslednju deonicu.

Gojko Pijetlović je stao na gol i bacio sjajnu kontru Prlainoviću, a ovaj rutinski pogodio. Šesti put. Lončar nam ovoga puta nije dao da duže imamo prednost, pošto je izjednačio. Nešto manje od pet minuta pre kraja Vukićević je doneo prvo vođstvo Hrvatima na meču. Izjednačio je Mandić, ali je Joković doneo drugo vođstvo "barakudama" i konačnu pobedu.

Četvrta četvrtina

11:12 - Maro Joković, Hrvati maestralno igraju sa igračem više

11:11 - Dušan Mandić je pogodio

10:11 - Nešto manje od pet minuta pre kraja Vukićević je doneo prvo vođstvo Hrvatima na meču.

10:10 - Lončar pogađa sa pozicije centra

10:9 - Gojko Pijetlović je stao na gol i bacio sjajnu kontru Prlainoviću

9:9 - Joković posle penala koji je skrivio Mitrović idući ka mestu za isključenje

Prva četvrtina

Srpski "delfini", suvereni vladari planetarnog vaterpola, igraju protiv selekcije od koje nisu izgubili još od davne 2009. godine!

Najveći problem selektoru Dejanu Saviću pred ovaj meč predstavlja stanje Dušana Mandića, koji je dobio lakše nagnječenje rebra koje je preraslo u zapaljenje grla sa visokom temperaturom.

Ipak, očekuje se da on odigra bar deo meča, u kojem srpski tim igra za novo finale i obezbeđivanje medalje na planetarnom šampionatu.

UNIQA zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije na Svetskom prvenstvu u Budimpešti

Kurir sport, Foto: VSS/UNIQA