(KURIR TV) DELFINI OPET OBRADOVALI NACIJU: Srpski vaterpolisti razbili Grke i osvojili svetsku bronzu

I ova medalja jako sija

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Budimpešti pošto je u borbi za treće mesto pobedila Grčku - 11:8 (5:3, 2:1, 3:3, 1:1).

Specijalno za Kurir iz Budimpešte - Gojko Filipović.

"Delfini" više nisu svetski prvaci, posle poraza od Hrvata u polufinalu, ali su osvojili medalju, deseti put zaredom na velikom takmičenju!

Izabranici selektora Dejana Savića do odličja su došli posle još jedne pobede nad Grčkom. Istog rivala su deklasirali u grupnoj fazi (11:6), a onda su ga danas savladali u borbi za mesto na postolju - 11:8.

Srpski vaterpolisti nisu klonuli duhom posle neuspeha u polufinalu, već su danas, pred nekoliko stotina svojih navijača u Budimpešti, od prvog minuta utakmice dali gas do daske. Od starta se videlo da je "delfinima" stalo da se kući vrate s medaljom. A kada su oni motivisani, teško ih je zaustaviti.

Srbija je povela 3:0, Grci su zahvaljujući pogocima Funtulisa prišli na 2:3 i tada su bili najbliži "delfinima". Naša reprezentacija je sve vreme vodila, imala i četiri gola prednosti, a rival je uspeo nekoliko puta samo da priđe na dva gola zaostatka.

Pitanje pobednika nijednog trenutka se nije postavljalo, čak i kada su "delfini" ostali bez bekova, Jakšića i Ranđelovića, zbog tri isključenja. U finišu su rutinski priveli meč kraju, pa će se večeras posle finala u kome se sastaju Mađarska i Hrvatska, još jednom naći na pobedničkom postolju.

1 / 7 Foto: Reuters

Četvrta četvrtina - 11:8:

4. minut - 11:8 - Vlahopulos smanjuje.

Srbija ostaje bez još jednog beka, i Ranđelović je treći put isključen.

2. minut - Obostrano isključenje Filipovića i Kokasa zbog koškanja u bazenu.

1. minut - 11:7 - Prlainović vraća Srbiju na "plus četiri".

Treća četvrtina - 10:7:

8. minut - 10:7 - Ranđelović u poslednjim trenucima deonice.

7. minut - Treće isključenja Jakšića, za koga je utakmica završena.

6. minut - 9:7 - I ponovo Grci daju gol sa igračem više, ovaj put posle isključenja Duška Pijetlovića.

5. minut - 9:6 - Sada i "delfini" koriste igrača više, kapiten Filipović daje prvi gol, na asistenciju Prlainovića.

5. minut - 8:6 - Delatas je ugurao loptu u gol u momentima kada su Grci imali igrača više.

2. minut - 8:5 - Funtulis iz peterca.

1. minut - 8:4 - Rašović postiže prvi pogodak u trećoj četvrtini.

Druga četvrtina - 7:4:

7. minut - 7:4 - Geniduljas je bio u nezgodnoj poziciji, ali je uspeo da zatrese mrežu.

7. minut - 7:3 - Ćuk sa distance za najveću prednost Srbije!

2. minut - 6:3 - Aleksić realizuje igrača više.

Na tribinama je oko 2.000 gledalaca, od čega oko 200 srpskih navijača.

Prva četvrtina - 5:3:

5:3 - Vlahopulos koristi situaciju sa igračem više.

Srpski vaterpolisti šutirali su pet puta i svih pet puta pogodili!

5:2 - I Ubović se upisuje u strelce. "Delfini" ponovo ubedljivo vode.

4:2 - Pijetlović vraća Srbiju na "plus dva".

3:2 - Ponovo Funtulis. Vraća Grke u igru.

3:1 - Janis Funtulis smanjuje vođstvo Srbije.

3:0 - Posle munjevite kontre vodimo sa 3 gola razlike.

2:0 - Sava Ranđelović posle uplivavanja postiže pogodak.

1:0 - Dušan Mandić je postigao prvi pogodak za Srbiju

Posle poraza od Hrvatske 12:11 izabranici Dejana Savića za nastavak niza medalja boriće se protiv Grčke, koja je u polufinalu poražena od Madjarske 7:5.

Grci su tradicionalno nezgodan rival, brane bronzu iz Kazanja, ali optimizam srpskom timu uliva ubedljiva pobeda u grupnoj fazi 11:6.

14:55 - Srpski navijači pod punom 'opremom'. Zastave se vijore i pruža podrška srpskim 'delfinima'

14:49 - Za sada jedva da ima oko 600 gledalaca na tribnama

UNIQA zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

kurir.rs / kurir sport foto: VSS/UNIQA