KRENUO IZ OSTROGA I OSVOJIO PLANETU: Pomolio se u manastiru i doneo Srbiji zlato posle 37 godina!

Nemanja uz blagoslov stigao do titule

Posle 37 godina čekanja i snova o osvajanju svetske medalje u džudou za našu zemlju, taj cilj ostvario je sjajni Nemanja Majdov.

Majdov je osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Budimpešti u kategoriji do 90 kilograma.

Majdov je do zlata stigao trijumfom nad Slovencem Mihaelom Žgankom i to pošto je njegov rival dobio drugi žuti karton.

Majdov je do finala pobedio Kubanca Aslija Gonsalesa iponom, Kazahstanca Islama Bozbajeva iponom, Le Bu Ejale iz Demokratske Republike Kongo iponom, Portugalca Selia Diasa iponom, da bi Gruzina Ušangija Margijanija pobedio vazarijem u četvrtfinalu, ali tek posle zlatnog poena. U polufinalu je za rivala imao domaćeg takmičara, Madjara Kristijana Tota.

A, put do svetske krune, Nemanja je krenuo iz Ostroga.

Mladi džudista je posetio čuveni manastir, kleknuo i zatražio božji blagoslov ispred zapisa posvećenog Svetoj trojici.

KURIR SPORT UŽIVO: UEFA ošamarila sve nas zajedno sa Partizanom