PREOKRETOM DO POBEDE: Srpski rukometaši savladali Austriju

PRIJATELJSKI MEČ

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je selekciju Austrije 34:32 (15:19) u prvom prijateljskom odmeravanju snaga u Tulnu.

Duel u okviru EHF nedelje pripao je izabranicima selektora Jovice Cvetkovića, koji su odigrali odlično drugo poluvreme, nadoknadili "minus pet" (21:16) i na kraju došli do trijumfa.

Presudila je serija 5:1 u poslednjih pet minuta posle vođstva Austrijanaca 31:29. Odličnom odbranom, raspucani u napadu, srpski rukometaši došli su do nove pobede u gostima u novom mandatu Jovice Cvetkovića, posle Poljske i Rumunije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Kako su završili, tako su Vujin, Šešum i društvo započeli meč. Posle 15 minuta, vodili su "orlovi" 11:8, ali je tajm-aut selektora domaće selekcije, Patrekura Johanesona, preokrenuo stvari na terenu do kraja poluvremena.

Drugi meč sa Austrijancima je na programu u subotu u 20.15 časova u Zudštadu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: RSS)

KURIR SPORT UŽIVO : Da li će se "srpski penali" obiti o glavu Zvezdi i Partizanu?