SRPKINJE SRUŠILE KINESKI ZID: Rukometašice razbile Kinu za trijumf na startu šampionata sveta

Premijerni meč

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Kinu 43:23 (21:11) u prvom meču na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

Od prvog do poslednjeg trenutka tim selektora Ljubomira Obradovića je bio u prednosti, koja je u najvećem delu meča bila dvocifrena.

Najefikasnija je bila Katarina Krpež-Šlezak sa devet golova, jednim više od Sanje Damnjanović. Dobra vest je i da se Andrea Lekić danas priključila ekipi posle povrede, ali je samo sa klupe gledala meč.

Naredni meč naša selekcija igra u nedelju od 14 časova, a rival je Kamerun.

60. minut 43:23 - Kraj utakmice

58. minut - Prednost našeg tima raste golovima iz kontre 39:22

52. minut - Selektor Obradović pokušava da razigra sve rukometašice, ali rezultat ne pada - 35:21

45. minut - Na golu Srbije u drugom poluvremenu je Katarina Tomašević, koja dobro brani. Na drugoj strani igra u napadu je tečna i efikasna

34. minut - Srbija je imala najveću prednost u dosadašnjme toku utakmice 24:13

Drugo poluvreme

30. minut - Sjajan gol Sanje Damnjanović za kraj prvog poluvremena

22. minut - Naša reprezentacija održava prednost. Golman Marija Čolić je dobila udarac loptom u glavu kada je odbranila sedmerac - 15:8

15. minut - Kineskinje su postigle tri vezana gola i pripretile na 9:4, međutim, Radosavljević posle osvojene lopte u napadu prekida seriju rivala.

10. minut - Kina je uspela da postigne prvi gol, ali Srbija je i dalje dominantna na terenu - 9:3.

5. minut - Sjajan početak Srbije. Posle šest minuta igre naš tim je poveo sa 5:0. Srbija je iskoristila svaku grešku rivala i prva četiri gola postigla posle kontranapada u kojima su naše igračice izašle same ispred golmana rivala.

Utakmica se igra u dvorani "Lajpcig arena", kapaciteta 6.500 mesta.

SRBIJA: Radosavljević, Krpež Šlezak, Lekić, Števin, Lavko, Damnjanović, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić, D. Radojević, Obradović, Kuridža, Tomašević, Stoiljković, Cvijić, Čolić, Dmitrović. Selektor: Ljubomir Obradović.

Srbiji su još rivali u grupi Kamerun, Nemačka, Holandija i Južna Koreja.