(VIDEO) DOMINACIJA RUKOMETAŠICA SRBIJE: Sledi derbi protiv Crne Gore za četvrtfinale Svetskog prvenstva

Svetsko prvenstvo

Rukometašice Srbije u poslednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva slavile su protiv Južne Koreje sa 33:28 (15:14) i osvojile prvo mesto u grupi u Lajpcigu.

Srbija će u osmini finala igrati protiv Crne Gore koja je zauzela četvrto mesto u grupi C!

Srpkinje su prvi put u istoriji na teren istrčale u crnoj opremi i na trenutak stavile navijače u zabunu da se zapitaju da li imaju televizore u boji.

Doneli su im sreću jer je Srbija na sjajan način zatvorila grupnu fazu pobedi nad Južnom Korejom 33-28.

Igračica utakmice bila je Slađana Pop-Lazić koja je postigla četiri gola.

Srbija je grupu D završila na prvom mestu sa 8 bodova ispred aktuelnog svetskog i evropskog vicešampiona Holandije sa 7 bodova. Nemačka je treća sa 7 bodova, a Južna Koreja četvrta sa 6 bodova.

2. POLUVREME

60. minut - Kraj utakmice! Srbija je slavila sa 33:28!

60. minut - Majstorija Andree Lekić za 32:28! Srbija je prva u grupi!

58. minut - Damnjanović za četiri gola prednosti - 30:26. Prethodno je Tomašević odbranila sedmerac.

57. minut - Krpež postiže pogodak za tri gola viška - 29:26

54. minut - Lavko postiže sjajan pogodak za dva gola prednosti. Imala je Srbija kontru i za tri gola, ali je brzopletost koštala Srbiju - 27:25

52. minut - Gol Sanje Damnjanović sa sedam metara, njen četvrti gol i sva četiri je dala u drugom poluvremenu - 26:24

50. minut - Igra se gol za gol. Pop-Lazić posle odlične asistencije Lekić postiže gol za 25:24.

40. minut - Prvi put Srbija stiže do tri gola prednosti - 21:18!

36. minut - Tomašević je odbranila sedmerac i omogućila Srbiji da stigne do dva gola prednosti - 17:15.

1. POLUVREME

30. minut - Sim je postigla gol tri sekunde pre kraja i postavila konačnih 15:14 na poluvremenu

30. minut - Radosavljević povećava prednost Srbije - 15:13

29. minut - Radojević donosi Srbiji prednost posle dužeg vremena - 14:13

27. minut - Igra se gol za gol, Lavko postiže svoj prvi gol za 12:12

22. minut - Pop-Lazić donoso Srbiji novo izjednačenje. Lepa akcija Srpkinja u kojoj smo igrali bez golmana - 9:9

15. minut - Južna Koreja u seriji od četiri uzastopna gola, Jo i Ri su iskoristile kontranapade za 7:9

11. minut - Prvo vođstvo Srbije! Dragana Cvijić je postigla gol za 6:5!

9. minut - Dva vezana gola Andree Lekić, koja se polako vraća u formu posle duže pauze zbog povrede. Srbija je u 9. minutu izjednačila na 4:4

6. minut - Marija Obradović je smanjila na 2:3.

3. minut - Katarina Krpež Šlezak je postigla prvi gol za Srbiju posle nešto više od tri minuta i smanjila prednost rivala na 1:2