NEMCI, ŠPANCI I DANCI PO PLANU: Makedonci srušili Slovence posle drame

EVROPSKO PRVENSTVO U HRVATSKOJ

Danas su odigrane utakmice prvog kola u grupama C i D na Evropskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj i zabeleženo je prvo iznenađenje.

Makedonija je u dramatičnoj završnici savladala treću selekciju sveta Sloveniju - 25:24 (11:11).

Slovenci, predvođeni selektorom Veselinom Vujovićem, su vodili tokom većeg dela prvog poluvremena, ali su Makedonci u finišu tog dela uspeli da stignu do izjednačenja.

Makedonci su i na početku drugog poluvremena nastavili seriju iz prvog i poveli 15:11. Usledio je zatim novi preokret, Slovenija je povela na četiri i po minuta pre kraja - 24:23. Međutim, Kiril Lazarov je doneo novo izjednačenje, a Filip Lazarov je pogodio za veliki trijumf Makedonije.

Pobednički tim predvodili su Dejan Manaskov sa osam golova i Kiril Lazarov sa sedam.

U drugom meču Grupe C iznenađenja nije bilo. Branilac evropske krune Nemačka deklasirala je Crnu Goru - 32:19 (17:9).

Najefikasniji na utakmici bio je Uve Genhajmer sa devet pogodaka, dok je Paul Druks dodao pet.

Kod Crnogoraca bolji od ostalih bio je Vladan Lipovina sa sedam golova.

U Grupi D očekivane pobede zabeležili su Španija protiv Češke - 32:15 (16:9) i Danska protiv Mađarske - 32:25 (14:12).

Entrerios, Sole i Rivera predvodili su "crvenu furiju" sa po pet golova, dok su kod Danaca najbolji bili Luge Šmit sa sedam i Mikel Hansen sa šest.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)