MUČENJE ORLOVA: Švedska ipak veliki zalogaj za naše rukometaše! Meč odluke protiv Islanda

EVROPSKO PRVENSVO U HRVATSKOJ

Rukometaši Srbije izgubili su od Švedske sa 25:30 u meču 2. kola grupe A Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

1 / 6 Foto: Reuters

Švedsku je do pobede predvodio Albin Lagergren sa pet olova, dok su po četiri postigli Johan Jakobson, Niklas Ekberg i Lukas Nilson.

U selekciji Srbije istakao se Nemanja Ilić sa pet golova, dok je Petar Nenadić postigao četiri.

Švedska je od samog starta utakmice nametnula jak ritam, ekipa Jovice Cvetkovića nije uspela da uspostavi ravnotežu, a rival je postepeno povećavao prednost.

Na golu Švedske bio je izuzetno raspoložen Mikael Apelgren koji je meč završio sa 19 odbrana. Upravo je golman Švedske u drugom poluvremenu, kada je Srbija odličnom serijom došla na dva gola zaostatka 10 minuta pre kraja, odbranio šut Nenadiću u situaciji jedan na jedan.

Potom Srbija je imala još jednu priliku da dodje do preokreta, ali je ekipi Jovice Cvetkovića nedostajalo koncentracije u situaciji kada je imala dva igrača više na terenu.

Srbiji je za prolaz u narednu fazu potrebna večerašnja pobeda Hrvatske nad Islandom, a potom i trijumf u direktnom duelu s Islandom za prolaz.

2. poluvreme

25:30 - Kraj meča! Potpuno zaslužena pobede Šveđana!

23:30 - Švedska na nekoliko minuta do kraja meča ima i više nego ubedljivu prednost!

23:27 - Naši rukometaši su imali 2 igrača više, ali i pored toga Šveđani su uspeli da zatresu mrežu Srbije

22:24 - Srbija sa igračem manje postiže gol! Đorđić je strelac

21:23 - Ilić pogađa sa krila!

20:23 - Odličan gol Beljanskog! Srbija polako topi prednost Ševđana

16:20 - Orlovi nastavljaju u istrom ritmu - pogoditi gol protivnika skoro da je nemoguća misija. Sa druge strane, Šveđani kao od šale sipaju u mrežu Cupare koji na mahove ima i maestralne odbrane

13:17 - Posle nekoliko promašenih zicera, Ilić najzad pogađa mrežu Šveđana

11:17 - Srbije sa igračem više nije uspela da postigne gol, ali je zato Švedska sa igračem manje zatresla našu mrežu - Lain postiže gol!

11:16 - Srbija na startu drugog dela igra potiže gol u uvodnim seknudama. Strelac je Žarko Šešum.

1. poluvreme

10:16 - Švedska samo 16 sekundi pre kraja postiže gol za ubedljivu prednost na poluvremenu

10:15 - Petar Nenadić je precizan sa sedmerca

9:15 - Srbija se vraća u igru, ali su Šveđani i dalje neumoljivi

8:14 - Srpski rukometaši kao da se sklanjaju pred napadima Šveđana...

7:13 - Zakirson o ko zna koji put pogađa mrežu Srbije. Naši momci ne koriste zicere!

6:10 - Rukometaši Srbije pokušavaju da se 'sastave', a svaku grešku Šveđani znaju da kazne. Takođe, golman Švedske Apelgren blista među stativama

5:8 - Posle nekoliko neuspešnih napada, Srbija konačno postiže gol!

3:7 - Igra Srbije se potpuno raspala! Cupara je lak plen za Šveđane

3:5 - Šveđani polako hvataju zalet

1:2 - Švedska vodi na startu utakmice! Lagarger strelac

18.15 - Meč je počeo!

18.00 - Rukometaši Srbije i Švedske snage odmeravaju u Spaladijum Areni u Splitu

Spaladijum Arena u splitu
Spaladijum Arena u splitufoto: Reuters

Posle ubedljivog poraza od Hrvatske (32:22) u prvom kolu, našoj selekciji ostaje da u naredna dva kola protiv Švedske i Islanda izbori bar treću poziciju koja obezbeđuje plasman u drugi krug takmičenja, kada će se formirati dve grupe sa po šest ekipa.

Prvu šansu za pobedu imaju danas od 18.15 kada je na programu duel sa selekcijom Švedske koja je u prvom kolu poražena od Islanda (24:26).

EURO 2018, II kolo: Srbija – Švedska Spaladium arena, Split Sudije: Martin, Hansen (Danska)

Srbija: Cupara (g), Ivanišević (g), Šešum, Vujić, Dukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Marković, Đorđić, Ilić, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Vujin, Obradović

Švedska: Palicka (g), Apelgren (g), Heningson, Jepson, Darj, Tolbring, Ekberg, Vane, Peterson, Jakombson, Lagergren, Gotfridson, Arneson, Zahrison, Nilsen, Nilson

kurir.rs / kurir sport

KURIR SPORT : SUDBINA ILI NEVEROVATNA PODUDARNOST? Šta spaja prva pojačanja Zvezde i Partizana?