JOŠ JEDAN DEBAKL ORLOVA NA EP: Srpski rukometaši poraženi od Norveške i definitivno se oprostili od snova o polufinalu

druga faza evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Noreveške 32:27 (17:17) u prvo,m meču polufinalne grupe i na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

1 / 5 Foto: reuters

Meč je rešen u prvih osam minuta drugog poluvremena kada naša selekcija nije uspevala da postigne gol, dok su Norvežani serijom 7:2 usepeli da steknu pet golova prednosti, što je zaliha koju tim selektora Cvetkovića nije uspeo da nadoknadi.

Izabranici selektora Jovice Cvetkovića opet su pokazali mnogo slabosti i grešaka u napadu, posebno u drugom delu drugog poluvremena, kada je svetski vicešampion napravio razliku i lako došao do četvrtog boda, koji će im značiti u borbi za prolaz dalje.

Kapiten Žarko Šešum i Bojan Beljanski sa pet golova bili su najefikasniji kod "orlova", po četiri su dali Darko Djukić i Petar Nebadić, dok su kod Norveške po osam puta pogodili Sanser Sagosen i Kristijan Bjornsen.

Francuska, Norveška i Švedska imaju po 4 boda, Hrvatska 2, a Srbija i Belorusija su bez bodova. S tim da mi i Norvežani imamo meč više.

13:15 - Precizan je Šešum

12:15 - Nismo iskoristili dva napada, a Cupara nije mogao dva puta da "skine" zicer u kontri

Prvo poluvreme

Ekipa selektora Jovice Cvetkovića ispunila je glavni cilj plasmanom iz prve grupe u Splitu, nakon što je uz dva poraza pobedila Island (29:26), ali i Švedska Hrvatsku (35:31) i rasterećeno otputovala u Zagreb jer ima male šanse da izbori polufinale.

Srpski rukometaši nisu preneli niti jedan bod, zato bi pravo čudo bilo čak i da sa sva tri trijumfa nad Norveškom, Francuskom i Belorusijom uđu u borbu za medalju. Da nisu bez ambicija naglašava i selektor Cvetković koji u utorak nije verovao da Švedska može da iznenadi Hrvatsku i pošalje njegove izabranike u Zagreb.

"Došli smo u Zagreb da pobeđujemo. Zasluženo smo u drugoj fazi, dali smo sve od sebe, a pogledala nas je i sreća. Verovatno je razlog i to maksimalno davanje. Sada smo neoptereceni, ali željni da napravimo još nešto dobro", rekao je Cvetković.

Utakmica između selekcija Srbije i Norveške igra se od 18.15 u zagrebačkoj Areni.

KURIR SPORT: 5 činjenica koje sigurno niste znali o Ronaldinju