(VIDEO) ORLOVI NEMOĆNI PROTIV SVETSKIH ŠAMPIONA: Francuzi deklasirali Srbiju na EP u Zagrebu

NAŠI I DALJE BEZ BODOVA

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz u Grupi jedan druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

Francuska je ubedljivo pobedila "orlove" u zagrabečkoj "Areni" - 39:30 (19:12).

Aktuelni svetski šampioni je ovim trijumfom došao na domak plasmana u polufinale turnira u Hrvatskoj.

Izabranici Jovice Cvetkovića motivisano su ušli u današnji meč iako su još ranije izgubili sve šanse da se plasiraju u polufinale.

Držali su se "orlovi" 15-ak minuta, povremeno čak i imali vođstvo...

A onda su braća Karabatić i družina dodali gas. Dunuo je francuski uragan! "Trikolori" su serijom 7:0 stigli do 17:10 u 27. minutu i rešili pitanje pobednika.

Igra naše reprezentacije se u tom periodu potpuno raspala, u nastavku meča odbrana "orlova" kao da nije ni postojala. Utakmica se pretvorila u reviju golova na obe strane.

U pobedničkom timu najefikasniji su bili Luka Karabatić i Rafael Šošeto sa po sedam golova, od kojih su veliku većinu postigli u drugom poluvremenu. Nikola Karabatić je svih svojih četiri pogodaka zabeležio u prvom delu. Isti golgeterski učinak imao je i Kentin Mae.

U srpskom timu Nemanja Zelenović sa sedam i Petar Nenadić sa šest pogodaka bili su najzapaženiji.

"Orlovi" u poslednjem kolu u sredu (16:00) igraju sa Belorusijom, a kasnije tog dana sastaju se i Švedska - Norveška (18:15) i Hrvatska - Francuska (20:30).

TABELA GRUPE JEDAN: Francuska (4 meča) 8 bodova, Hrvatska (4) 6, Norveška (4) 4, Švedska (3) 4, Belorusija (3) 0 i Srbija (3) 0.

TOK MEČA - 30:39:

51. minut - 26:34 - Ništa se menja...

47. minut - 22:30 - Rezultatska klackalica, čas je sedam, čas osam golova prednosti za Francuze.

43. minut - 19:28 - Osim što je kvalitet na strani Francuza, oni su i borbeniji i brži...

40. minut - 18:26 - Golovi se ređaju jedan za drugim...

36. minut - 15:22 - Tresu se obe mreže - Luka Karabatić i Zelenović.

33. minut - 14:21 - Šošeto na jednoj, pa Obradović na drugoj strani.

32. minut - 13:20 - Obradović smanuje, ali Dipanda odmah uzvraća.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 12:19!

30. minut - 12:19 - Zelenović, pa Luka Karabatić za kraj prvog poluvremena.

29. minut - 11:18 - "Trikolori" ne misle da stanu - Remili.

28. minut - 11:17 - Ilić prekida seriju Francuske.

27. minut - 10:17 - Mae strelac za produžetak serije na 7:0.

26. minut - 10:16 - Francuzi su dodali gas i nemoguće ih je zaustaviti. Nikola Karabatić je dao četvrti gol.

25. minut - 10:15 - Na dva minuta je isključen i Nenadić, pa to koriste Abalo i Luka Karabatić.

23. minut - 10:13 - Posle kraće pauze ponovo se zatresla mreža, i to srpske reprezentacije. Isključen je Obradović, a Nikola Karabatić povećava na "plus tri".

20. minut - 10:12 - Mae, Ilić, Dipanda, Nenadić... Golovi se na obe strane ređaju kao na traci

18. minut - 8:10 - Zelenović prekida seriju rivala.

17. minut - 7:10 - I posle tajm-auta nastavlja se serija Francuza. Remili pogađa za do sada najubedljivije vođstvo.

15. minut - 7:9 - Brza tri gola "trikolora" Mae, Abalo, Remili za 50-ak sekundi.

14. minut - 7:6 - "Orlovi" treći put pogađaju okvir gola, ali sada dobijaju sedmerac zbog faula nad Beljanskim. Nenadić je realizovao najstrožu kaznu.

13. minut - 6:6 - Dobra kombinacija Francuza koju u izjednačenje pretvara Nikola Karabatić.

11. minut - 6:5 - U strelce se upisuje i Luka Karabatić.

11. minut - 6:4 - Nenadić! "Orlovi" prvi put imaju dva gola prednosti.

9. minut - 5:4 - Srbija ponovo vodi, drugi gol Beljanskog.

8. minut - 4:4 - Jovanović i Đukić u razmaku od 20-ak sekundi postižu golove i donose novo izjednačenje.

7. minut - 2:4 - Dipanda vodi Francuze na "plus dva".

5. minut - 2:3 - Nenadić, pa Mae redom tresu mreže.

4. minut - 1:2 - Golman Žerar sa svog gola!

3. minut - 1:1 - Nikola Karabatić odmah izjednačava.

2. minut - Marsenić dobija crveni karton! Udario je protivničkog igrača po licu, pa je isključen do kraja utakmice!

2. minut - 1:0 - Beljanski je prvi strelac na utakmici...

"Orlovi" ne mogu u polufinale, dok se "trikolori" bore za prvo mesto u grupi.

Rukometna reprezentacija Srbije i dalje nema osvojen bod u Grupi 1, pa je meč sa Francuskom prilika da bez pritiska naši rukometaši odigraju najbolje što mogu.

S druge strane, Francuska se bori za prvo mesto u grupi i što bolju poziciju pred polufinalne mečeve, a do sada na šampionatu su zabeležili sve pobede.

Selektor reprezentacije Srbije, Jovica Cvetković, želeo je da pojasni reči u najavi duela sa Francuskom, kada je izjavio da očekuje "podršku od braće Hrvata sa tribina":

"Vidim da je moja izjava izazvala burne reakcije na svim stranama, ali znam šta sam rekao bez trunke kajanja. Što kažem, to i mislim. Četrdeset godina smo živeli kao braća, pomešane krvi, zajednički slava, Božića i Bajrama. Bilo nam je lepo. Izrekao sam istinu koja ne sme da se kaže. Hoćemo li ćutati i pokazati da smo mrtvi, samo toga nismo svesni, čekamo da nam jave?

Hoćemo li našoj deci narednih 40 godina ostaviti pogrome, oluje, klanje ili pak pokazati da postojimo dajući im delić našeg srećnog detinjstva kada nismo znali za razlike među ljudima? Hoćemo li ih ostaviti u getima malih državica ili otvoriti širinu naše prošlosti kada su nam svi putevi u svetu bili otvoreni? Da li ćemo se zadovoljavati što ovakvi mali, ništavni, slepi, predstavljamo klozet Evrope? Ne, ne bi trebalo zaboravljati, ali treba praštati zbog budućnosti koja za našu decu na ovim prostorima zavisi samo od naše svesti. Baš me briga za sve one politike koje nas dele, kao i za sve "velikosrbe", "velikohrvate", "velikobošnjake, "velikoalbance", koji našoj i svojoj deci kopaju grobove - pojasnio je selektor srpskog nacionalnog tima.

Pred meč sa Srbijom, francuski rukometaš Nikola Karabatić bio je i više nego opušten.

"Ako us... protiv Srbije, na nuli smo i možemo ispasti. Ništa nije gotovo, bilo bi dobro kada bismo mogli malo da odmorimo na tom meču", rekao je Nikola.

Cela Hrvatska biće uz našu reprezentaciju na ovom meču, jer ukoliko Francuska ne savlada "orlove", domaćinu šampionata je u poslednjem kolu dovoljna bilo kakva pobeda nad "trikolorima" za prolaz u polufinale.