CRNO-BELI DOBILI VEČITI DERBI: Rukometaši Partizana pobedili Zvezdu i pobegli joj na tabeli

OKRŠAJ U ŠUMICAMA

Rukometaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu kao gosti u derbiju 14. kola srpske Superlige - 25:23 (13:11).

Zvezda je bolje počela meč u "Šumicama" i u ranoj fazi stekla tri gola prednosti (6:3), ali su crno-beli uspeli da izjednače na 8:8, posle čega su prešli u vođstvo i "plus dva" zadržali do poluvremena.

Izabranici Nenada Maksića su u istom ritmu nastavili i u drugom poluvremenu, pa su do maksimalna četiri gola prednosti stigli u 39. minutu - 17:13.

Trener Zvezde Nenad Peruničić zatražio je tajm-aut i trgao svoje igrače, koji su zatim napravili seriju 3:0.

Međutim, Partizan je odbio taj napad "večitog rivala", ponovo se odlepio na "plus tri" i vođstvo nije ispuštao do kraja.

Stevanović sa sedam golova bio je najtaslužniji za uspeh crno-belih, a pratili su ga Butulija i Živković sa po pet.

Kod domaćina bolji od ostalih bili su Šotić sa šest pogodaka i Mirosavljević sa četiri.

Partizan je sada usamljen na drugom mestu sa 20 bodova, pet manje i utakmicom više od Železničara. Zvezda je treća sa 17 bodova.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Facebook/SD Partizan)

(VIDEO) BOGDAN POKAZAO KAKO SE POSTAJE ŠAMPION: Bogdanović trenirao na slobodan dan