BREJK LALA: Odbojkaši Vojvodine pobedili Crvenu zvezdu i izjednačili u finalu plej-ofa

Serija se seli u Novi Sad

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Crvenu zvezdu u Beogradu u drugom meču finalne serije prvenstva Srbije i izjednačili na 1:1.

Crvena zvezda - Vojvodina 1:3 (25:23, 17:25, 23:25, 24:26).

Kao i u prvom susretu pre četiri dana domaćin je na Banjici lako dobio prvi, a gosti još lakše drugi set. A onda je u trećem i četvrtom Vojvodina napravila preokret i stigla do brejka.

Meč je trajao 108 minuta.

Junak pobede "lala" bio je upravo David Mehić, koji je u igru ušao u trećem setu umesto Marka Nikolića, a do kraja je bio maestralan, nanizao je deset poena, uz sjajan učinak u napadu (11-7). Njemu uz rame bio je Čedomir Stanković, koji se zaustavio na cifri od 15 poena, od toga čak 11 iz bloka! Sjajan je bio i korektor Aleksandar Minić, sa 25 poena.

Na drugoj strani, kod četvorostrukog uzastopnog šampiona dvocifren učinak imali su samo Aleksandar Blagojević sa 19 i Nemanja Jakovljević sa 15 poena.

Treći meč dva tima na programu je u četvrtak od 17.30 sati u novosadskom Spensu. I četvrti će se igrati u "srpskoj Atini", a ukoliko bude potrebe, peti u Beogradu.