DELFINI UDAVILI NEMCE: Vaterpolisti Srbije ubedljivo do druge pobede u Svetskoj ligi

Nastavili trijumfalni niz

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Berlinu selekciju Nemačke sa 15:9 (4:1, 3:2, 3:2, 5:4) u drugom kolu Grupe A Svetske lige.

Srbiju su do druge pobede u Svetskoj ligi predvodili Strahinja Rašović, Miloš Ćuk, Nemanja Ubović i Viktor Rašović sa po dva gola. Najefikasniji u redovima Nemačke bili su Julijan Ril i Mateo Cuk sa po dva gola.Nemci su angažovanije počeli utakmicu i brzo su poveli preko iskusnog Julijana Rila, ali je Srbija do kraja prve četvrtine preuzela kontrolu i golovima Mandića, Filipovića, Pijetlovića i Viktora Rašovića preokrenula rezultat.Vaterpolisti Nemačke su i naredne dve četvrtine otvarali golom, ali su izabranici Dejana Savića potom dobijali te periode igre.Srbija je dva minuta pre kraja treće četvrtine imala prednost od 10:4, a na poslednji odmor se otišlo s pet golova prednosti za olimpijske šampione. Vaterpolisti Srbije su bez većih problema sačuvali prednost do kraja utakmice i tako nastavili s pobedama u Svetskoj ligi.U drugom meču Grupe A, Rumunija je pobedila Slovačku sa 12:10. Srbija u narednom kolu, 10. janura 2017, gostuje Slovačkoj, dok Nemačka dočekuje Rumuniju.Savić: Nismo strahovali za konačan ishodSelektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić rekao je da njegova ekipa u večerašnjem meču protiv Nemačke u Svetskoj ligi ni jednog trenutka nije strahovala za konačan ishod."Ovo nam je bila druga utakmica u, da tako kažem, novom sastavu. U pojedinim delovima meča smo bili 'ukočeni'. Ipak, to nije uticalo na rezultat jer ni jednog trenutka nismo strahovali za konačan ishod", rekao je Savić, prenosi Vaterpolo savez Srbije.Na tribinama bazena Šunenbeg bilo je mnogo navijača Srbije."Drago mi je što smo se našim navijačima predstavili u lepom svetlu, hvala im na podršci. Možda je pobeda mogla da bude i ubedljivija, ali najvažnije je da smo osvojili tri nova boda i sada mirno očekujemo nastavak takmičenja u Svetskoj ligi", rekao je vatepolista Nemanja Ubović.Atmosferu je istakao i Sava Ranđelović."Bilo je uživanje igrati pred ovakvom publikom. Držali smo utakmicu u našim rukama sve vreme, diktirali tempo. Zasluženo smo pobedom stavili tačku na sjajnu 2016", rekao je Ranđelović.I Dušan Mandić je naveo da je najvažnija pobeda."Odlično smo počeli, poveli 4:1 i bilo je jasno da Nemačka ne može danam parira. Bili smo na solidnom nivou, ali je pobeda najvažnija", rekao je Mandić.