BERBA MEDALJA SRPSKIH STRELACA: Zorani Arunović svetski rekord na EP u Mariboru, puškaši srebrni

Bravo

Ženska reprezentacija Srbije u streljaštvu osvojila je danas dve zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Mariboru.

Zorana Arunović je u disciplini vazdušni pištolj osvojila zlato u pojedinačnoj konkurenciji sa novim svetskim rekordom (246,9 krugova). Srebro je pripalo Ukrajinki Oleni Kostevič (239,5), a bronza Sonji Franke iz Španije (218,9). Bobana Veličković je bila 16, a Jasmina Milovanović 20.U ekipnoj konkurenciji naša selekcija je stigla do zlata. Srbija je osvojila prvo mesto sa 1.145 krugova, srebro je pripalo Nemicama, a bronza Ruskinjama.

Niz srpskih medalja nastavio je muški seniorski tim puškom (Milutin Stefanović, Stevan Pletikosić, Milenko Sebić), srebrom u ekipnoj konkurenciji. U finalu je gađao Stefanović i osvojio peto mesto.Srbija je u dosadašnjem toku EP osvojila devet medalja (tri zlatne, pet srebrnih i jednu bronzanu).