(VIDEO, FOTO) BRAVO KRALJICE: Ivana Španović probila granicu 7 metara i osvojila bronzu na SP

Oborila rekord Srbije

Najbolja srpska atletičarka završila na trećem mestu u takmičenju u skoku u dalj na SP
1 / 3 Foto: Reuters

PEKING - Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je bronzanu medalju u skoku u dalj na Svetskom prvenstvu u Pekingu.

Ivana je dva puta skočila 7,01 metar, što je njen lični, ali i novi nacionalni rekord. Međutim, Amerikanka Tijana Bartoleta je neverovatnim skokom od 7,14 došla do zlatne medalje, a Britanka Šara Proktor do srebra rezultatom 7,07.

Španovićeva je odbranila bronzu osvojenu na planetarnom šampionatu pre dve godine u Moskvi.

Ona je u Pekingu već oborila srpski rekord, u kvalifikacijama skokom 6,91.

Bravo, Ivana, kraljice!

Tok finalne serije:

15:06 - Tijana Bartoleta je zadržala prvo mesto, Šara Proktor je ostala druga...

15:03 - Ivana Španović je osvojila bronzu. U šestoj seriji ponovila je skok iz prve - 7,01!

15:01 - Amerikanka Tijana Bartoleta skočila 7,14 i preuzela vođstvo.

14:55 - Šara Proktor je prestupila u pretposlednjem pokušaju. Britanka je lider skokom 7,07.

14:53 - Ivana je ponovo daleko skočila... U petoj seriji 6,98! Međutim, i dalje je na drugom mestu. Ostaje joj još jedan pokušaj da pretekne Šaru.

14:45 - Još jedan odličan skok Šare Proktor. Britanka je skočila 7,01.

14:44 - U četvrtoj seriji Španovićeva je skočila 6,86. Ivana će imati još dve prilike da nadmaši lični rekord i pretekne Britanku Proktor.

14:36 - Šara Proktor je preuzela čelnu poziciju. Britanka je skočila 7,07!

14:33 - Španovićeva je i u trećoj seriji nagazila liniju i napravila prestup.

14:22 - Počela je treća serija.

14:21 - Posle druge serije Ivana je i dalje na prvoj poziciji sa rezultatom 7,01m, Kanađanka Neti je druga, dok je američka teniserka Bartoleta trenutno na trećoj poziciji.

14:17 - Ivana je u drugoj seriji prestupila.

14:10 - Amerikanka Tijana Bartoleta je u drugoj seriji skočila 6,95

14:07 - Kanađanka Neti je u drugoj seriji skočila manje nego u prvoj - 6,85

14:02 - NOVI NACIONALNI REKORD! IVANA U PRVOJ SERIJI SKOČILA 7,01 METAR!

13:55 - Nastasia Mirončuk je u prvoj seriji skočila 6,67

13:53 - Sjajan skok Kanađanke Kristabel Neti, koja je u prvoj seriji skočila 6,95.

13:50 - Ivana spremna za finale!

13:40 - U finalu će se takmičiti 12 atletičarki, a najveća konkurencija našoj Ivani su Nastasia Mirončuk, Tijana Bartoleta i Katarina Džonson-Tompson.

13:35 - Španovićeva je otkrila šta će biti najvažnije u u borbi za najviši plasman na svetu:"Glava! Za ovo sam se spremala. Ne krijem da sam došla da se borim za medalju. Znam koliko vredim, znam šta sam radila na takmičenjima, imam iskustvo i više ne postoji trema ni od konkurencije ni od samog takmičenja. Znam od koga mogu da očekujem velike daljine, znaju i one da od mene mogu da očekuju mnogo, tako da će to biti super takmičenje. Veoma sam uzbuđena, jedva čekam finale i znam da će biti jako dobro, rekla je Ivana.

13:30 - Podsetimo se Ivaninog skoka u kvalifikacijama.