VIDEO VATERPOLO SA DRUGE PLANETE: Srbija deklasirala Italiju, za titulu prvaka sveta protiv Hrvatske

Borba za zlato

Delfini su u četvrtfinalu savladali Sjedinjene Američke Države, dok je Italija izbacila Mađarsku

Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće u finalu Svetskog prvenstva u Kazanju pošto je u polufinalu savladala Italiju rezultatom 10:6 (4:0, 4:2, 1:2, 1:2).

Rival izabranicima Dejana Savića u finalu koje je na programu u subotu od 21 sat je selekcija Hrvatske koja je posle peteraca savladala Grčku u prvom polufinalu.

Srbija će imati priliku da drugi put u istoriji bude svetski prvak, jedini put do sada to je bilo 2009. godine.

Hrvati su imali podršku sa tribina, među njima i srpskih navijača.

Vaterpolo, Foto: Kurir sport

SASTAVI

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić, Gocić, Ranđelović, Ćuk, D.Pijetlović, Nikić, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S.Mitrović, B.Mitrović. Selektor: Savić.ITALIJA: Tempesti, Di Fulvio, Veloto, Filjoli, Đorđeti, Fondeli, Đakopo, Prešuti, Gito, Luongo, Ikardi, Baraldi, Del Lungo. Selektor: Kampanja.

"Znali smo da nas očekuje prljava igra Italijana. Dogovorili smo se da ne reagujemo na provokacije. Presudila je mirnoća. U nekim utakmicama pre ove nismo imali mirnoću, bili smo nervozni u nekim trenucima, često hteli da damo dva gola odjednom. U odbrani smo igrali odlično. Italijani nisu imali recept. Danas je bila specifična utakmica sa mnogo duela, što smo i očekivali, ali je naša spoljna linija odigrala odlično i postigla neke važne pogotke. Hrvati su iskusna ekipa, bukvalno jedna lopta ili jedan igrač više može da odluči", rekao je Slobodan Nikić.

Srbija je do večerašnjeg duela ostvarila stopostotan učinak. U grupi su savladani Crna Gora (11:8), Japan (19:9) i Australija (10:9), a zatim je u četvrtfinalu pala i Amerika (12:7).

Sa druge strane Italijani su doživeli poraz od Grčke i SAD, a pobedom nad Rusijom su prošli u baraž, gde su savladali Kanadu sa 8:2 i prošli u četvrtfinale. Tamo ih je sačekao aktuelni šampion, ekipa Mađarske, ali to nije smetalo "Azurima" da ih preslišaju sa 8:7.

Ministar sporta i omladine u Vladi Republike Srbije Vanja Udovičić stigao je danas u Kazanj kako bi bodrio svoje doskorašnje saigrače.

Vaterpolo, Srbija, Foto: Printskrin

4. ČETVRTINA

10:6 - Stefano Luongo! Italija je iskoristila igrača više i smanjila dva i po minuta pre kraja na 10:6.

10:5 - Andrea Fondeli! Drugi pogodak Fondelija, lobovao je Mitrovića.

10:4 - Milan Aleksić! Kroz šumu ruku mladi Aleksić je uputio šut i pogodio!

3. ČETVRTINA

9:4 - Fabio Baraldi! Italijani su strpljivo gradili akciju i postigli gol preko centarske pozicije.

9:3 - Duško Pijetlović! Srbija je brzo postigla prvi gol u trećoj četvrtini.

8:3 - Andrea Fondeli! Italijani su iskoristili pozicioni napad.

Srbija, vaterpolo, Foto: Kurir sport

2. ČETVRTINA

8:2 - Stefan Mitrović! Treći pogodak srpskog vaterpoliste!

7:2 - Nikola Jakšić! Gol najmlađen reprezentativca Srbije!

6:2 - Frančesko di Fulvio! Italijani su u poslednjoj sekundi napada žabicom postigli pogodak.

6:1 - Živko Gocić! Sjajna akcija Srbije, kapiten Srbije je realizovao napad za ubedljivo vođstvo!

5:1 - Stefan Mitrović! Drugi pogodak Mitrovića i to posle solo akcije!

4:1 - Aleks Đorđeti! Italijani postižu prvi pogodak na meču, strelac je Đorđeti.

1. ČETVRTINA

4:0 - Dušan Mandić! Levoruki bombarder savladao je Tempestija na 3:06 pre isteka prve četvrtine.

3:0 - Stefan Mitrović! Njegov prvi pogodak na meču, dobio je loptu od Prlainovića i sam, neometan savladao Tempestija!

2:0 - Miloš Ćuk! Na 4:29 pre isteka prve četvrtine Ćuk je realizovao sjajnu kontru srpskog tima.

1:0 - Andrija Prlainović! Srbija je povela na 6:20 pre kraja prve četvrtine golom Andrije Prlainovića. To je bio prvi napad Srbije na utakmici, prethodno su Italijani promašili napad sa igračem više.