LAVICE POJELE ORLICE: Rukometašice Srbije poražene od Crne Gore na startu EP

Naše reprezentativke imale slab dan

Srbija će u sredu od 18,00 sati igrati protiv Francuske, a u petak naša selekcija će se sastati sa Slovačkom

OSIJEK - Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Crne Gore rezultatom 22:19 (10:8) u meču prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Osijeku.Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Andrea Lekić sa šest golova, dok je Biljana Bandelier dodala četiri. Lekićeva je igrala samo u drugom poluvremenu. U pobedničkom timu najbolje su bile Bulatović, Lazović i Knežević, koje su postigle po pet golova. Francuska je ranije danas pobedila Slovačku 21:18.Srbija će u sredu od 18,00 sati igrati protiv Francuske, a u petak naša selekcija će se sastati sa Slovačkom. Plasman u narednu fazu izboriće po tri prvoplasirane selekcije iz svake grupe.Srbija je pre dve godine osvojila četvrto mesto na EP, a prošle godine bila je druga na SP.TOK UTAKMICE

II poluvreme

Srbija je počela loše drugo poluvremene sa dve pogođene stative. Međutim, Andrea Lekić je uspela da postigne prvi gol i da smanji vođstvo Crne Gore na 10:9. Naša selekcija je pri vođstvu Crne Gore od 11:10 imala priliku za izjednačenje, ali Srbija nije realizovala napad. Crnogorke su to kaznile i povele 12:10. Srbija je u 39. minutu izjednačila na 12:12, a potom je imala i priliku da povede. Igralo se potom gol za gol. Crna Gora je potom iskoristila greške našeg tima i u 44. minutu povela 16:14. Naše su bile nemoćne, a prednost Crne Gore je u 46. minutu bila 18:15. Nije pomogao ni tajm-aut, a Srbija je u 50. minutu gubila 20:15. Naša selekcija je u 54. minutu smanjila na 20:18. Međutim, Crna Gora je uspela da odbrani prednost i da zasluženo stigne do pobede.

I poluvreme

U prva dva minuta nije bilo golova na obe strane. Srbija je prva došla u vođstvo u 4. minutu preko Stepanovićeve. Crnogorke su potom izjednačile na 1:1. Crna Gora je iskoristila greške našeg tima i u 7. minutu povela 3:1. Minut kasnije bilo je 4:1 za Crnogorke, a selektor Srbije Saša Bošković je zatražio tajm-aut. Naša selekcija je zaigrala angažovanije i u 18. minutu smanjila na 5:3. Srpkinje su propustile napad da smanje na minus jedan. Crnogorke su sa sedmerca povele 6:3. Srbija je smanjila na 6:4, a onda je Crna Gora sa sedmerca povela 7:4. Srbija je u 24. minutu smanjila na 7:6. Međutim, Crnogorke su ponovo otišle na plus 2, 8:6. Crna Gora je u 28. minutu povela 10:7. Međutim, Srbija je na poluvremenu gubila sa 10:8.