(VIDEO) VELJA OD SREBRA: Stjepanović vicešampion Evrope na 200 metara slobodno

Poklekao u finišu

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio srebrnu medalju, pošto je bio drugi u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Londonu.

On je tu deonicu isplivao u vremenu (1:46:26).

Na 50 metara bio je prvi u vremenu 24,06, posle 100 metara imao je pola sekunde prednosti u odnosu na rivale. Na poslednjem okretu bio je prvi, a zatim je u finišu za 22 stotinke izgubio zlato.

Ovo je prva medalja za našu zemlju na ovogodišnjem takmičenju

Srpskom plivaču uspeh je čestitao i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.

Stjepanović je dan ranije u svojoj grupi zauzeo drugo mesto u vremenu – 1:46.04.Brži od njega bio je samo Sebastijan Veršuren iz Holandije (1:45,87), dok je kao treći kroz cilj prošao Džejms Gaj iz Velike Britanije (1:46:59).

Stjepanović je u kvalifikacijama 200 metara isplivao za minut, 47 sekundi i tri stotinke. On je imao drugo vreme u kvalifikacijama, a bolji od njega bio je jedino Belgijanac Glen Surgelose (1:46.93).

Srpski olimpijac u ponedeljak nije uspeo da odbrani zlato na 400 metara slobodno, pošto je bio šesti u finalu, pa je tako predao titulu.