NOVI PORAZ EVROPSKIH ŠAMPIONKI: Košarkašice Srbije vodile +18, a onda izgubile od Kanade

Naše igračice i dalje bez pobede na OI

Rio 2016 -

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Kanade 71:67 (21:21, 11:19, 13:17, 26:10) u drugom kolu grupe B na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

1 / 8 Foto: Reuters

Srbija je u prvom kolu poražena od Španije 65:59.Naša selekcija će u narednom kolu za dva dana igrati protiv selekcije SAD.Srbija je u trečoj četvrtini imala prednost od 18 poena (52:34), ali su naše košarkašice neverovatnim greškama dozvolile da Kanađanke dođu do preokreta i pobede.Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Kia Nurse sa 25 poena. U poraženoj ekipi najbolja je bila Jelena Milovanović sa 19 poena, dok je Sonja Petrović ubacila 15. U našem timu samo šest košarkašica je uspelo da se upiše u strelce.

TOK UTAKMICEIV četvrtinaSrbija je na startu poslednje četvrtine održavala prednost od 10 poena, a u 32. minutu bilo je 57:47 na evropske šampionke. Kanađanke su iskoristile greške našeg tima i u 33. minutu smanjile na 57:51. Usledile su nove greške i promašaji našeg tima, a Kanađanke su prišle na samo tri poena minuta u 35. minutu. Minut kasnije usledilo je izjednačenje, 59:59. Milovanovićeva je pogodila za 61:59. Kanada je na nešto manje od tri minuta pre kraja povela 63:61. Na dva minuta pre kraja, Srbija je ponovo povela 64:63. Ekipe su smenjivale u vođstvu, a Kanada je na manje od minut došla do vođstva od 68:67. Kanada je na kraju iskoristila greške našeg tima i pobedila 71:67.

III četvrtinaSrbija je u 22. minutu povela 42:32. Naša reprezentacija je nastavila da pogađa iz svih pozicija, a u 25. minutu bilo je 49:32. Kanada je potom zaigrala angažovanije i u 27. minutu smanjila prednost našeg tima na 52:41. Naša selekcije u poslednju četvrtinu ušla sa vođstvom od 57:45.

II četvrtinaSrbija je ušla angažovanije u drugu četvrtinu, a u 13. minutu naš tim je vodio 26:23. Prednost našeg tima rasla je iz minuta u minut, a u 18. minutu bilo je 38:30 za Srbiju. Evropske šampionke su prvih 20 minuta dobila 40:32

I četvrtinaKanada je bolje ušla u meč i povela 6:0. Srbija je tek u trećem minutu preko Ane Dabović stigla do prvog poena. Kanada je nastavila da postiže poene i u petom minutu Srbija je gubila 11:4. Srbija je u 8. minutu trojkom Jelene Milovanović smanjila na 13:15. Srbija je dva minuta pre kraja izjednačila na 15:15, ali su Kanađanke trojkom povele 18:15, a onda je usledila nova trojka Milovanovićeve. Srbija je u finišu povela 21:18, ali je prva četvrtina završena rezultatom 21:21.

Srbija je u prvom meču izgubila od Španije (59:65), dok je Australija bila bolja od Turske (61:56).O današnjem meču selektorka Srbije Marina Maljković kaže:"Svima su puna usta Kanade. Mi smo u pripremama za Svetsko prvenstvo 2014. igrale sa njima i gubile po 20 razlike. Njihove najbolje igračice igraju u Francuskoj i dobro ih poznajem. Nema nepoznanica, igraju na telo i koriste fizičku prednost koju imaju. Sve igračice su im kao naše Jelena Milovanović ili Sonja Petrović, te građe, te visine", rekla je Maljkovićeva.

Selektorka je objasnila kako Kanada igra i šta njena ekipa mora da radi.

"Nenormalno su jake. Nemaju ništa posebno napadački ili odbrambeno, samo igraju na svoju snagu i tako mogu da pomute razum i koncentraciju protivniku, jer protiv njih je kao da igraš protiv muške ekipe. Kao mi u pripremama kad igramo protiv muških kadeta ili juniora, eto takav osećaj imamo kad igramo protiv Kanade. Sad treba zadržati koncentraciju jer nas čekaju krv, suze i znoj. Moraćemo da se pobijemo sutra", rekla je selektorka.