SRPSKI DVOSED U FINALU : Novaković i Grujić zauzeli treće mesto u polufinaloj trci K-2 200m

Olimpijske igre u Riju

Rio 2016 -

Srpski kajakaši Marko Novaković i Nebojša Grujić plasirali su se u A finale Olimpijskih igara u Riju u disciplini K-2 200 metara, pošto su u kvalifikacijama zauzeli treće mesto.

Srpski dvosed koji čine Marko Novaković i Nebojša Grujić polufinalnu trku izveslali su u vremenu 52.513 i zauzeli treće mesto u kvalifikacionoj grupi.

Tom pozicijom obezbedili su plasman u A finale, koje je na programu sutra od 14.47 časova.

KVALIFIKACIJE:

Srpski dvosed koji čine Marko Novaković i Nebojša Grujić izveslali su trku za 31.776 što im je donelo drugo mesto i takmičene u polufinalu discipline K-2 200m

Prvo mesto su zauzeli Litvanci Aurimas Lankas i Edvinas Ramanauskas koji su se plasirali direktno u A finale. Oni su trki završili u vremenu 31.755, dok je treće mesto pripalo Francuzima Sebastianu Žouvu i Mikasimu Beaumontu koji su do cilja doveslali za 31.855.