DELFINI SE IZVUKLI: Srpski vaterpolisti pobedili Australiju i došli nadomak četvrtfinala OI

Prvi trijumf u Riju

Rio 2016 -

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Australiju u 4. kolu Grupe A na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 10:8 (2:2, 2:3, 2:1, 4:2).

Evropski i svetski šampion je imao imperativ pobede u duelu sa Australijom na putu ka četvrtfinalu, jer se posle tri kola grupne faze takmičenja našao u nezavidnoj poziciji. "Delfini" su imali samo dva boda, osvojena remijima sa Mađarskom (13:13) i Grčkom (9:9), dok su izgubili od Brazila (5:6). Australija je duel sa favorizovanom Srbijom dočekala sa bodom više.

Silno su se namučili izabranici selektora Dejana Savića da slome otpor objektivno znatno slabijeg rivala. Mučenje i neizvesnost trajali su do finiša. A onda su Jakšić, Filipović i Nikić "vezali" tri gola i Srbiji doneli nedostižno vođstvo od 10:7.

Sada "delfini" u Grupi A zauzimaju četvrto mesto, poslednje koje vodi u četvrtfinale, sa bodom više od Australije. Naši vaterpolisti se u poslednjem kolu sastaju sa najslabijim timom u grupi, Japanom, dok Australija igra sa Grčkom.

Evropski i svetski šampion je sada nadomak plasmana među osam najboljih na Olimpijskim igrama, ali za veće domete, moraće igru značajno da približi onoj kojom je došao do planetarne i kontinentalne titule.

"Delfini" su u "Marija Lenk centru" u Riju imali veliku podršku s tribina ostalih srpskih sportista, među kojima su bili i veslači, reprezentativke u tekvodnu Milica Mandić i Tijana Bogdanović, Jelena Janković, košarkašice, košarkaši...

Četvrta četvrtina -10:8!

8. minut - 10:8 - Džon Koteril je postavio konačan rezultat.

8. minut - 10:7 - SLOBODAN NIKIĆ je stavio tačku!

7. minut - 9:7 - FILIPOVIĆ! Konačno je proradio Filip Filipović, ponovo su "delfini" poentirali sa igračem više.

Srpski košarkaši su na nogama, navijaju za vaterpoliste iz petnih žila!

6. minut - 8:7 - JAKŠIĆ! Imali su "delfini" igrača više, a Nikola Jakšić je zakucao loptu u mrežu.

3. minut - 7:7 - Ne predaju se Australijanci. Sa igračem više Džon Koteril je pogodio s krila.

2. minut - 7:6 - PRLAINOVIĆ! Bomba Andrije Prlainovića!

Treća četvrtina - 6:6

6. minut - 6:6 - Pola minuta trajalo je vođstvo "delfina", jer je Riči Kempbel iz daljine dao gol za izjednačenje.

5. minut - 6:5 - PRLAINOVIĆ! Nikola Jakšić se izborio za peterac, koji je realizovao Andrija Prlainović.

5. minut - 5:5 - ALEKSIĆ! Prednost igrača više u izjednačenje je pretvorio Milan Aleksić.

Druga četvrtina - 4:5

8. minut - 4:5 - Kao i na kraju prve, i u poslednjim trenucima druge deonice zatresla se mreža "delfina". Ovaj put to je učinio Ris Hauden.

7. minut - 4:4 - PREČKA! Andrija Prlainović je uzdrmao okvir australijskog gola.

4. minut - 4:4 - ĆUK! Miloš Ćuk se upisao u strelce dok je rival imao igrača manje.

3. minut - 3:4 - ALEKSIĆ! Konačno! Milan Aleksić je pucao sa distance i pogodio!

3. minut - 2:4 - Džo Kejs je bio precizan sa linije dva metra.

2. minut - PROMAŠEN PETERAC! Filip Filipović je pogodio prečku.

2. minut - 2:3 - I Džoel Svift je iskoristio igrača više.

Prva četvrtina - 2:2

8. minut - 2:2 - Samo šest sekundi pre kraja prve četvrtine Aron Janger je precizno šutirao i to u trenucima kada su se snage u bazenu izjednačavale povratkom Duška Pijetlovića posle isključenja.

7. minut - 2:1 - PIJETLOVIĆ! "Delfini" su iskoristili igrača više, Duško Pijetlović je iz blizine, jednom rukom poslao loptu preko zamišljene gol-crte.

3. minut - 1:1 - NIKIĆ! Odmah je uzvratio Slobodan Nikić, sa pozicije centra.

2. minut - 0:1 - Loše je počelo za "delfine". Ajdan Roak je iskoristio situaciju sa igračem više da Australiju dovede u vođstvo.

Srpski sportisti se u Riju, koliko im to obaveze dozvoljavaju, bodre međusobno. Tako meč "delfina" sa Australijom sa tribina prate naši veslači, reprezentativke u tekvodnu Milica Mandić i Tijana Bogdanović, Jelena Janković, košarkašice, ali i košarkaši, koji su požurili posle svog meča sa Amerikancima da stignu na bazen.