DELFINI U PROBLEMU NA OI: Srpski vaterpolisti izgubili od Brazila! Frka im za četvrtfinale

Svetski šampion sa samo 2 boda posle 3 meča

Rio 2016 -

Vaterpolisti Srbije izgubili su od Brazila utakmicu 3. kola Grupa A olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru 5:6 (2:0, 1:3, 0:2, 2:1).

Aktuelni evropski i svetski šampioni su neprepoznatljivi u Riju! Posle remija sa Mađarskom (13:13) i Grčkom (9:9), doživeli su poraz od domaćina. "Delfini" imaju samo dva boda i u poslednja dva meča u grupi, sa Australijom i Japanom, igraće pod velikim pritiskom, jer moraju da pobeđuju kako bi se uopšte domogli četvrtfinala.

A pre početka Olimpijskih igara važili su za glavne favorite vaterpolo turnira i najveće srpske uzdanice za osvajanje zlata.

Delovalo je u prvoj četvrtini duela sa Brazilom da su izabranici selektora Dejana Savića vratili prepoznatljivu formu. Taj deo igre dobili su rezultatom 2:0. Odbrana je bila granitna, u napadu se rešavao igrač više...

A onda se desilo nešto neverovatno. Već u drugoj deonici "delfini" su pali i nisu uspeli da se dignu do kraja meča.

Golman domaće reprezentacije Slobodan Soro je branio kao hobotnica, a druga dvojica naturalizovanih Brazilaca Perone i Vrlić su se raspucali. Pred poslednju četvrtinu Brazil je vodio 5:3!

Uspeli su srpski vaterpolisti da pogocima Stefana Mitrovića i Nikića izjednače, ali su onda na 46 sekundi pre kraja napravili neshvatljivu grešku, koju su Brazilci kaznili golom iz peterca za trijumf - 6:5!

Brazil je lider u Grupi A sa maksimalnih šest bodova posle tri kola, Grci imaju četiri, Mađari i Australijanci po tri, Srbi dva, dok je Japan bez bodova.

Mimo svih očekivanja, "delfini" su u drami za prolaz u nokaut fazu takmičenja.

Četvrta četvrtina - 5:6!

8. minut - 5:6 - Gimaraeš iz peterca, 46 sekundi pre kraja.

5. minut - 5:5 - Nikić! I ponovo igrač više! Asistenciju je zabeležio Gocić.

4. minut - 4:5 - Stefan Mitrović prekida golgeterski post "delfina". I četvrti gol naše reprezentacije sa igračem više.

3. minut - 3:5 - sada Mitrović održava Srbiju u igri.

1. minut - 3:5 - Sjajna odbrana Mitrovića!

Treća četvrtina - 3:5!

8. minut - 3:5 - Vrlić! "Delfini" ne mogu da zaustave seriju Brazilaca - 4:0.

7. minut - 3:4 - Prlainović je pogodio stativu, uz pomoć Sora.

3. minut - 3:4 - Oneto Gomeš! Srpski vaterpolisti su se ispromašivali, Soro se razbranio, pa su Brazilci poveli.

Druga četvrtina 3:3!

8. minut - 3:3 - Drugi gol Peronea! Sada i domaćin daje dva uzastopna gola sa igračem više, ovaj put van igre je bio Jakšić.

6. minut - 3:2 - Perone! Ponovo je Brazil na samo gol zaostatka. Isključen je Filipović, a tu prednost u pogodak je pretvorio Perone.

4. minut - 3:1! Mandić! Kratko je trajala radost domaćina. Mandić je realizovao igrača više i vratio prednost "delfina" na plus dva. Sva tri gola dali su sa igračem više.

4. minut - 2:1! Domaćin je smanjio posle dobre akcije i pogotka

3. minut - 2:0! Radost domaćih navijača bila je uzaludna, jer je pogodak Vrlića opravdano poništen.

Prva četvrtina - 2:0! Odlična odbrana! U napadu koliko treba.

7. minut - 2:0 za Srbiju! Ranđelović! Ponovo su "delfini" materijalizovali igrača više. Ranđelović je isfintirao Sora i zatresao mrežu.

2. minut - 1:0 za Srbiju! Filipović je "probušio" Sora u momentima kada je naša reprezentacija imala igrača više.

1. minut - Utakmica je počela.

00:25 - Slaba posetaPoseta manja nego na prethodnim mečevima domaćina. Razlog - vetar i kiša.

00:20 - Mitrović: Kao Portugalci..."Igramo kao Portugalija na Evropskom prvenstvu u fudbalu pa neka se tako završi. Ljudi teško je, nama najteže, dajemo sve od sebe", rekao je Stefan Mitrović.

00:15 - Prlainović: Ogromna energija Brazilaca"Brazilci su izuzetno napredovali u prethodnom periodu. Domaćini su turnira, igraju s ogromnom energijom, rasterećeno, a i motivisano, sa velikom željom da se dokažu. Imaju trojicu naturalizovanih igrača - Felipea Peronea, Jospia Vrlića i Slobodana Sora... Bitno je da mi od početka budemo motivisani i spremni, da nas ne iznenade na samom početku. Na ovom turniru je jako teško da se stigne nečija prednost", rekao je Andrija Prlainović.