(FOTO) DELFINI OD OČAJA DO SJAJA: Srpski vaterpolisti pobedili Japan i plasirali se u četvrtfinale

Uspeh posle mnogo muka

Rio 2016 -

Srpska veterpolo reprezentacije savladala je Japan 12:8 u meču poslednjeg kola Grupe A na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru i plasirala se u četvrtfinale.

1 / 4 Foto: Dado Đilas

Na kraju, Srbija - Japan 12:8 (2:5, 3:0, 4:2, 3:1).

Međutim, "delfini" su očajno počeli meč, kao i većinu prethodnih u Riju. Najslabiji tim u grupi (bez ijednog osvojenog boda) dobio je prvu četvrtinu čak sa 5:2! A onda se evropski i svetski šampion trgao i serijom 5:0 tokom druge i početkom treće deonice napravio preokret. Dileme posle toga više nije bilo.

Izabranici selektora Dejana Savića u meč su ušli sa imperativom osvajanja makar jednog boda, što ih je verovatno ukočilo, ali ogromna razlika u kvalitetu je kasnije došla do izražaja.

Filip Filipović je postigao čak šest golova (dva iz peterca) i bio ubedljivo najefikasniji kod "delfina", dok se kod Japanca istakao Takei sa pet pogodaka.

Duško Pijetlović je dao dva gola, a po jedan Slobodan Nikić, Stefan Mitrović, Dušan Mandić i Miloš Ćuk.

Raspored na tabeli Grupe A biće poznat posle poslednjeg meča u kome se sastaju Brazil i Mađarska, a samim tim i parovi četvrtfinala.

Hrvati su u Grupi B ranije u nedelju doživeli nameran poraz od autsajdera Francuske kako bi završili takmičenje kao drugi i izbegli Srbiju. Više o tome pročitajte OVDE.

"Delfine" su na meču sa Japanom bodrile košarkašice, Vlada Vujasinović, Rambo Petković...

Četvrta četvrtina - 12:8!

6. minut - 12:8 - I Ćuk se upisao u strelce.

5. minut - 11:8 - Takei opet precizan iz peterca.

3. minut - 11:7 - Filipović kao iz katapulta. Izgleda kao da iskaljuje bes na mreži japanskog gola.

2. minut - 10:7 - Duško Pijetlović je zaradio treće isključenje.

1. minut - 10:7 - Peti gol Filipovića.

Treća četvrtina - 9:7

6. minut - 9:7 - Takei siguran iz peterca, dosuđenog posle faula Ranđelovića.

4. minut - 9:6 - Mandić je lobovao japanskog golmana, lopta nije stigla do gol-linije, pa ju je Mitrović ubacio u mrežu.

4. minut - 8:6 - Pijetlović skida paučinu šutem iz daljine.

3. minut - 7:6 - Sada Kadono pogađa metu u trenucima kada je bio isključen Aleksić.

2. minut - 7:5 - Filipović! Njegov četiri gol (dva iz peterca)! Srbi su u seriji 5:0.

1. minut - 6:5 - Filipović koristi igrača više.

Druga četvrtina - 5:5

8. minut - 5:5 - Na osam sekundi pre kraja Mandić je realizovao kontru naše reprezentacije.

7. minut - 4:5 - Pijetlović je sa dva metra ubacio loptu u mrežu. "Delfini" su sada uhvatili rivale "na brzinu".

6. minut - 3:5 - Filipović iz peterca. Dva od tri gola "delfina" dao je Filipović iz peterca!

6. minut - 2:5 - Savić je ponovo pozvao tajm-aut.

5. minut - 2:5 - Sa igračem više Mitrović je pogodio prečku, a odbijenu loptu je Nikić poslao pravo u japanskog golmana! Neće, pa neće.

3. minut - 2:5 - "Delfini" i dalje promašuju, a Takei je ponovo bio sam pred golmanom Mitrovićem, koji je ovaj put "skinuo" Japancu taj zicer.

Srpske košarkašice s tribina bodre vaterpoliste

Prva četvrtina - 2:5!

8. minut - 2:5 - Ovo je strašno! Takei je uspeo da ispliva sam pred srpskog golmana i postigao svoj treći gol.

6. minut - 2:4 - Nikić sa linije dva metra ubacuje loptu u mrežu.

5. minut - 1:4 - Okava je pogodio iz daljine! Dejan Savić je zatražio tajm-aut.

4. minut - 1:3 - Drugi gol Takeija u napadu u kome su Japanci imali igrača više.

3. minut - 1:2 - Takei trese mrežu posle dobra akcije Japanaca.

3. minut - 1:1 - Filipović iz peterca.

2. minut - 0:1 - Okava je bio strelac iz kontranapada.