(FOTO) DELFINI I DALJE BEZ POBEDE: Srpski vaterpolisti ponovo gubili 4 razlike pa remizirali sa Grci

Evropski šampioni još bez pobede na OI

Rio 2016 -

Vaterpolo reprezentacija Srbije je posle remija sa Mađarskom u prvom kolu, odigrala nerešeno i sa Grčkom 9:9 (1:2, 0:2, 4:3, 4:2) u drugom meču grupe B na Olimpijskim igrama u Riju.

1 / 6 Foto: Dado Đilas

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Filip Filipović s dva pogotka, dok su po jedan postigli Miloš Ćuk, Slobodan Nikić, Andrija Prlainović, Živko Gocić, Milan Aleksić, Nikola Jakšić i Stefan Mitrović.

U selekciji Grčke istakao se Joanis Funtulis s četiri gola, a Angelos Vlahopulos postigao je dva.

Srbija će u trećem kolu Grupe u noći između srede i četvrtka igrati protiv Brazila.

Grci, koji nam u poslednje dve godine "ne leže" su poveli sa 2:0, golovima prvo iz peterca, a zatim i sa igračem više u vodi. Srbija se mučila sa zonom rivala, čak i kada ima igrača više. U prvih skoro sedam minuta smo bili bez gola, a tada je bedem probio Filipović. U prvih 16 minuta igre, nismo uspevali da materijalizujemo situacije sa igračem više, mnogo puta lopta je pogađala okvir gola Grka. Sve to je, uz tri primljena gola sa igračem manje u vodi rezultiralo zaostatkom od tri gola, na poluvremenu Grčka je vodila sa 4:1.

Ni nastavak meča, bar na startu nije doneo promenu. Naprotiv Grci su prvi zatresli mrežu za 1:5. Neefikasnost u napadu je glavni problem tima selektora Savića. Posle deset minuta bez gola Stefan Mitrović je zatresao mrežu Grka, a zatim je Jakšić prepolovio zaostatak Grka, koji su na to odgovorili novim, šestim golom.Već u sledećoj akciji Srbije Filipović je pogodio drugi put i smanjio na 4:6, a nakon toga je Mandićev gol iz faula poništen. Ipak već u sledećem napadu Prlainović je pogodio za 5:6, ali su osam sekundi pre isteka trećeg kvartala Grčka opet povela sa dva razlike 7:5.

Gocić je prvi pogodio gol u poslednjem kvartalu.Potom su međutim mrežu Mitrovića pogodili Grci, a nas je na polovini četvrtine u igri ostavio Aleksić, a potom smo konačno izjednačili tri minuta pre kraja. Vođstvo nam je doeneo Nikić nešto više od dva aminuta pre kraja, ali ono nije dugo trajalo. Naredni meč Srbija igra 10. avgusta protiv Brazila, koji trenira Ratko Rudić, a na golu je Slobodan Soro.

Prva četvrtina

Srbija je u prvom kolu igrala sa Mađarskom 13:13, dok je Grčka bila bolja od Japana 8:7.