DELFINI POTOPILI ITALIJANE ZA FINALE: Vaterpolisti protiv Hrvatske za prvo olimpijsko zlato

Srbi hitaju ka novoj medalji

Rio 2016 -

Vaterpolo reprezentacija Srbije konačno se iz trećeg pokušaja plasirala u finale Olimpijskih igara, pošto je u Rio de Žaneiru savladala Italiju 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:6).

1 / 6 Foto: Dado Đilas

Vaterpolo reprezentacija Srbije konačno se iz trećeg pokušaja plasirala u finale Olimpijskih igara, pošto je u Rio de Žaneiru savladala Italiju 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:6). Rival tima selektora Savića u finalu biće Hrvatska, koja je prvom polufinalu savladala Crnu Goru 12:8.

Finale je na programu u subotu od 22.50. Hrvatska brani titulu osvojenu pre četiri godine u Londonu. Ujedno, ulaskom u finale i obezbeđenim srebrom, vaterpolisti su doneli šestu medalju Srbiji na Olimpijskim igrama u Riju.

Po dva gola postigli su Andrija Prlainović, Filip Filipović i Slobodan Nikić, a po jednom su se u strelce upisali Dušan Mandić, Nikola Jakšić, Duško Pijetlović i Stefan Mitrović.

Italijani će igrati za bronzu protiv Crne Gore u subotu od 18 sati.

Meč u Riju bio je revanš sa kamatom Italijanima za poraz u Londonu od pre 4 godine. Sada je sve bilo drugačije i u vodi je postojao samo jedan tim.

Srbija je prvu deonicu odigrala perfektno, bez primljenog gola, sa tri postignuta. U drugom kvartalu nešto interesantnije 3:2 za nas, na pola meča ogromnim 6:2.

Treća četvrtina bila je sa samo jednim golom, koji je postigao Nikić, a u poslednjoj deonici mreže su se tresle na obe strane za konačnih 10:8.

Četvrta četvrta

8. minut - 10:8 - Krqj utakmice

7. minut - 10:7 - GALO! Italijani žele da skupo prodaju kožu

5. minut 10:6 - PREŠUTI - Golovi padaju kao na traci

4. minut - 10:5 MANDIĆ - Gol iz daljine

4. minut 9:5 PINJOLI - Drugi vezani gol za Italiju

3. minut . 9:3 - JAKŠIĆ - Ovo postaje nezanimljivo

2. minut - 8:3 - FILIPOVIĆ! Italijani ne mogu ni da pomisle o preokretu

1. minut 7:3 - PREŠUTI! - Prvi gol u poslednjem kvartalu

Treća četvrtina 1:0 za Srbiju

4. minut - 7:2 NIKIĆ! Šrauba srpskog centra

Treća četvrtina

8. minut - 6:2 - Italija samanjuje druga četvrtina 3:2

7. minut - 6:1 - GALO! Italijani postižu prvi gol za oduševljenje na tribinama.

4. minut - 6:0 - PRLAINOVIĆ! Žabica majstora vaterpola!

4. minut - Mitrović je začarao gol. Preskuti iz kontre pogađa prečku.

2. minut - 5:0 - MITROVIĆ! Sjajna akcija "delfina" i egzekucija Mitrovića.

1. minut - 4:0 - FILIPOVIĆ! U svom stilu, iz daljine.

Prva četvrtina - 3:0!

7. minut - Neverovatno šta je Mitrović odbranio! drugi put su "delfini" imali dva igrača manje, a ovaj pu je golman Srbije izašao kao pobednik iz duela "oči u oči" sa Đitom.

6. minut - 3:0 - PIJETLOVIĆ! Tek što je Đito isključen, Pijetlović je zatresao mrežu.

5. minut - 2:0 - NIKIĆ! Sa centarske pozicije.

1. minut - 1:0 - PRLAINOVIĆ! Italijani nisu iskoristili dva igrača više. Srbija neuspešna u napadu, a Italija ponovo ima igrača više. Naši su se dobro odbranili, a potom nisu iskoristili napad. Međutim, Italija ponovo ima igrača više.

Isti rival je bio uspešniji u polufinalu Igara u Londonu. Italija je do ovog susreta došla odličnom igrom, pre svega u odbrani, protiv Grčke 9:5 i čini se da je mladi sastav selektora Kampanje apsolutno spreman za meč. U taboru Srbije nikome ne pada na pamet da potceni Italiju, kako zbog nesumnjivog kvaliteta tako i zbog svih opasnosti koje ovaj susret nosi.