(VIDEO) ORLOVI SE POIGRAVALI: Srbija lako savladala Angolu, za finale protiv Veselog i Čeha

Idemo ka Riju

Rio 2016 -

Košarkaška reprezentacija Srbije je na predolimpijskom turniru u Beogradu ostvarila i drugi trijumf, pošto je posle Portorika bila bolja i od Angole (83:60).

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića, tako su osvojili prvo mesto u grupi i u petak od 21 sat će se u borbi za finale turnira čiji pobednik stiže pravo nastupa na Olimpijskim igrama igrati sa Češkom.

Najefikasniji kod Srbije bio je Nikola Jokić sa 17 poena, Miroslav Raduljica je dodao 13, dok su po 12 poena upisali Stefan Marković i Bogdan Bogdanović.

Kod Angole, najefikasniji je bio Redži Mur sa 10 koševa, dok su po devet ubacili Ermendžildo Santos i I Valdesio Žoakim.

Četvrta četvrtina

40. minut 83:60 - Rutinska pobeda

35. minut 79:55 - Pitanje je samo kojim rezultatom će se utakmica završiti

30. minut 69:51 - Treća četvrtina završena je poenima Miroslacva Raduljice, koji je bio brži od sirene

28. minut 67:51 - Prednost našeg tima lagano raste, pobeda više nije pod upitnikom, pa i selektor Đorđević, koristi priliku da dodatno uigra ekipu

24. minut 59:46 - Na startu trećeg kvartala Srbija održava prednost stečenu u prvom delu meča

Treća četvrtina

20. minut 47:38 - Pred kraj poluvremena naš tim je odigrao malo neoefikasnije, pa je posle 20. minuta na semaforu pisalo 47:38 za naš tim. Boganpvoć je najbolji sa 12 poena

18. minut 47:36 - Srbija preko raspoloženog Bogdanovića, koji je vezao dve trojke, a zabeležio četiri ukupno, dolazi do dvocifrene prednosti

14. minut 34:26 - Srbija rutinski drži prednost protiv Angolr koja je do sada šutirala 12 puta za 3 i 13 puta za dva poena

Na tribinama u Areni je i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić

Druga četvrtina

10. minut - Srbija je vodila 27:20, a na kraju prvog kvartala u kojem je utisak da nije bila na posebnom nivou, vodi 30:23

8. minut 23:19 - Posle dobre akcije Jokića, Srbija prvi put ima 4 poena prednosti. Naš tim ima mnogo broblema sa skokom u odbrani

4. minut 14:13 - Angola za sada drži korak sa našim timom, iako posle 3:5 više nije povela

2. minut 3:5 - Angola vodi na startu meča

1. minut 3:3 - Trojka Bogdanovića, ali i Santoša na drugoj strani

Prva četvrtina

Izabranici selektora Đorđevića su u prvom mwču savladali Portoriko (87:81), dok je Angola od istog rivala poražena (91:81).