(VIDEO) MAGIČNI NOVAK U OSMINI FINALA AUSTRALIJAN OPENA: Đoković pregazio Vinjolasa, naredni rival Hjeon Čung iz Koreje

Prvi Gren slem u sezoni

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena pošto je u meču trećeg kola savladao Španca Alberta Ramosa Vinjolasa.

1 / 4 Foto: Reuter

Novak je u meču koji je trajao dva sata i 21 minut slavio sa 3:0, po setovima 6:2, 6:3, 6:3.

Đoković će u četvrtom kolu igrati protiv Hjeona Čunga iz Koreje koji je senzacionalno izbacio četvrtog nosioca Aleksandra Zvereva sa 3:2 u setovima (5:7, 7:6(7:3), 2:6, 6:3, 6:0).

Srpski teniser je konačno dobio priliku da igra u večernjem terminu po lokalnom vremenu, a on im se odužio ubedljivom igrom.

Iako se po rezultatu može steći takav utisak, Novak nije lagano stigao do prvog seta. Đoković je prvi set rešio brejkom u šestom gemu, kada je prvo ispustio tri vezane brejk lopte, a zatim iskoristio četvrtu. Vinjolas je stalno bio u igri i nije se lako predavao.

Početkom drugog seta Novak je zatražio medicinski tajm-aut, odnosno masažu leđa i zadnje lože. Posle toga je napravio brejk za vođstvo 3:1. U nastavku seta je uspešno sačuvao prednost i poveo sa 2:0 u setovima.

Treći gem je bio presudan u trećem setu. Skoro osam minuta je trajao gem u kome je Đoković oduzeo servis rivalu, a zatim priveo meč kraju.

Novak je zabeležio dva asa i imao tri duple servis greške.

Servirao je prvi servis sa 62 odsto uspešnosti, a osvojio 80 odsto poena posle dobrog prvog servisa i 50 odsto posle drugog.

Đoković je iskoristio pet od 12 brejk poena, dok Vinjolas nije uspeo nijednom da oduzme servis Novaku iako je imao šest prilika.

Novak je zabeležio 37 viner poena.

3. SET

6:3 - Meč je gotov! Novak je iskoristio prvu meč loptu.

5:3 - Bekhend viner, pa zatim i forhend viner doneli su Novaku novi gem. Na jedan gem je od pobede u meču.

4:3 - Jedan forhend viner bio je malo da Đoković ozbiljnije ugrozi servis Španca.

4:2 - Sa jednim izgubljenim poenom Novak osvaja novi gem.

3:2 - Vinjolas je smanjio prednost Đokovića u gemu u kome je izgubio jedan poen.

3:1 - Novak je potvrdio brejk sa nulom. Upisao je i drugi as u meču.

2:1 - Skoro osam minuta je trajao gem u kome je Đoković oduzeo servis rivalu. Novak je prethodno propustio jednu brejk šansu, a zatim realizovao narednu.

1:1 - Gem bez većih poteškoća za Novaka.

0:1 - Dobar početak trećeg seta za Vinjolasa. Snažnim servisima je osigurao vođstvo.

2. SET

6:3 - Posle 59 minuta igre Đoković je osvojio drugi set. Novak je sa nulom dobio svoj servis i poveo sa 2:0 u setovima.

5:3 - Novak se nije previše trudio u gemu u kome je servirao Vinjolas i osvojio ga bez izgubljenog poena. Novak sa novim lopticama servira za drugi set.

5:2 - Đoković je spasao čak četiri brejk lopte u ovom gemu koji je trajao više od 12 minuta.

4:2 - Vinjolas je uspeo da prekine seriju Đokovića i smanji rezultat.

4:1 - Novak je potvrdio brejk.

Meč Novaka Đokovića prati njegova porodica, supruga Jelena, sin Stefan i ćerka Tara.

3:1 - Brejk Đokovića posle medicinskog tajm-auta.

Đoković je zatražio medicinski tajm-aut zbog masaže leđa i zadnje lože.

1 / 5 Foto: Printskrin

2:1 - Čisti linije Novak i osvaja novi gem.

1:1 - Bez veće drame Vinjolas osvaja svoj prvi servis u drugom setu.

1:0 - Novak je napravio drugu duplu servis grešku u meču, ali je sjajnim servisima u nastavku stigao do startnog gema u drugom setu.

1. SET

6:2 - Lakše nego što se očekivalo Novak je završio prvi set koji je trajao 40 minuta. Novaka muči oprema, što je još jednom pokazao kada je seo u stolicu.

5:2 - Bekhend vinerom Novak potvrđuje brejk. Đokovića dekoncentriše oprema, prvo je promenio patike, sada i majicu.

4:2 - Konačno brejk Đokovića! Novak je kao i u drugom gemu lako stigao do tri vezane brejk šanse, ali ih je opet prokockao. Vinjolas je zatim napravio prvu duplu servis grešku u meču, a zatim i izbacio lopticu u aut, pa Novak ima ogromnu prednost.

3:2 - Drugi uzastopni gem u kome Đoković spasava brejk. Upisao je šesti viner poen za novo vođstvo.

2:2 - Vinjolas dobija gem sa nulom. Đoković još uvek traži rešenja, pa pravi često neiznuđene greške.

2:1 - Ne baš lak gem za Novaka. Vinjolac je pošteno namučio srpskog tenisera, koji imap sa viner servisom stiže do novog vođstva.

1:1 - Đoković je propustio tri vezane brejk šanse. Španac je vezao pet poena i izjednačio u gemovima.

1:0 - Siguran početak Novaka Đokovića u ovom meču. Servis gem je osvojio bez većih problema.

(VIDEO) LUDA ZABAVA U MELBURNU: Nole i njegovi treneri prozivali legendarnog brazilskog tenisera!