ŠVAJCARAC NAZAUSTAVLJIV: Bez izgubljenog seta do osmine finala

SILOVITO

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u osminu finala Australijan opena pošto je maksimalnim rezultatom savladao Francuza Rišara Gaskea – 6.2, 7:5, 6:4.

Branilac trofeja dobio je prvi set nakon samo 28 minuta igre, uz dva napravljena brejka.

Malo veća borba viđena je u drugom setu. Francuz je podigao nivo igre, što je za posledicu imalo veliki broj vinera na obe strane. Kada je delovalo da će set otići u taj brejk, Fedeks je oduzeo servis Rišaru i poveo sa 2:0 u setovima.

Silovito se nastavilao i u trećem setu. Oba tenisera su odmah oduzeli servis protivniku i kada se činilo da će ovog puta zaista doći do taj brejka, Gaske je posustao.Federer je ponovo napravio brejk u odlučujućem gemu, ali ovog puta vredan osmine finala.

Branilac trofeja u sledećem kolu će se sastati sa Mađarom Martonom Fučovičem koji pruža odlične partije u prvom Grend slemu u sezoni.

KURIR SPORT : BOAĆI I ČELSI - OVAKO STOJE STVARI