CRNI DAN ZA SRPSKE TENISERE: Posle Ane ispali i Krajinović i Jovanovski

Za sada tri poraza naših igrača

Jovanovski je na startu turnira u Melburnu poražena od Italijanke Roberte Vinči 2:0, po setovima 7:5, 6:1

MELBURN - Srpski teniseri Bojana Jovanovski i Filip Krajinović nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo prvog gren slem turnira sezone, Australijan opena.Jovanovski je na startu turnira u Melburnu poražena od Italijanke Roberte Vinči 2:0, po setovima 7:5, 6:1. Vinči, koja je 45. teniserka sveta, povela je u prvom setu sa 5:2, ali je srpska teniserka uspela da se vrati u meč. U devetom gemu je spasila set loptu, potom je i izjednačila na 5:5, ali nije imala snage za preokret, pa je Italijanka novim brejkom povela sa 1:0 u setovima.Jovanovski nije uspela da se oporavi od gubitka prvog seta, loše je igrala i u nastavku meča pa je posle dvadesetak minuta igre gubila sa 5:0. Jedino što je uspela da uradi do kraja meča je da osvoji jedan gem. Vinči će u drugom kolu igrati protiv Ruskinje Ekaterine Makarove.Filip Krajinović je zaustavljen u prvom kolu od Australijanca Sema Grota 3:0, po setovima 6:3, 7:6 (4), 6:4. Meč je trajao sat i 54 minuta, a Krajinović je samo u drugom setu pružio jači otpor 82. teniseru na svetu.

U prvom setu se igralo gem za gem, nijedan teniser nije imao priliku za brejk sve do osmog gema. Tada je Grot iskoristio treću brejk priliku i poveo sa 5:3. Srpski teniser je u narednom gemu mogao da uzvrati istom merom, ali nije uspeo pa je Australijanac poveo sa 1:0. Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Ponovo su teniseri držali svoj servis, nije bilo brejk prilika, pa je taj deo igre rešen u taj-brejku, koji je pripao Australijancu. U trećem setu teniseri su držali svoj servis do desetog gema kada je Australijanac napravio brejk, a onda je držao prednost i zasluženo je stigao do pobede.Noćas je u prvom kolu poražena i Ana Ivanović, koja je poražena od Čehinje Lucije Hradecke 1:6, 6:3, 6:2.