ENDIJEVE MUKE: Tim izbacio Mareja i plasirao se u finale turnira u Barseloni

Škotu ne prija šljaka

Prvi teniser sveta Endi Marej završio je takmičenje na turniru iz serije 500 u Barseloni, porazom u polufinalu od Austrijanca Dominika Tima (6:2, 3:6, 6:4).

Meč je trajao 2 sata i 16 minuta.Odlični austrijski teniser, inače deveti na Atp listi, lako je rešio prvi set u svoju korist sa 6:2, posle samo 35 minuta igre. Tim je čak tri puta oduzeo servis Britancu, koji je uspeo samo jednom da dođe do brejka.U drugom setu, sve do rezultata 4:3 za Mareja, nije bilo brejka, a onda je najbolji teniser sveta oduzeo servis svom protivniku, i zatim, na svoj servis iskoristio prvu set loptu, i došao do poravnanja.Britanac je dobro započeo odlučujući set, pošto je odmah došao do brejka, ali je već u narednom Austrijanac uzvratio na isti način. Sredinom seta Tim dolazi do vođstva od 4:2, ali Marej vraća brejk, i zatim stiže do 4:4. Dominik Tim je uspeo da osvoji svoj servis, pa je Marej morao da dobije gem kada je servirao da bi ostao u meču. Kod rezultata 30:30, Britanac je napravio katastrofalnu grešku, i čist zicer izbacio daleko van linije, pa je Tim, svoju prvu meč loptu iskoristio, i fenomenalnim lobom došao do pobede, i prvog trijumfa nad Marejem posle dva poraza u dosadašnjim međusobnim duelima.

U drugom polufinalu sastaju se Rafael Nadal i Argentinac Horasio Zebaljos.