(VIDEO) MRAK PREKINUO NOLETOV NALET: Đoković nadoknadio dva seta minusa, nastavak u utorak u 14 sati

Drama u osmini finala Vimbldona

Prvi reket sveta je bio pred eliminacijom, ali je uspeo da se vrati u meč
1 / 8 Foto: Reuters

LONDON - Meč osmine finala Vimbldona između Srbina Novaka Đokovića i Kevina Andersona iz Južne Afrike prekinut je zbog mraka pri rezultatu 2:2 u setovima.Meč će biti nastavljen sutra u 14,00 sati na terenu broj jedan.Anderson je dobio prva dva seta u taj-brejku 7:6 (6), 7:6 (6), a Đoković je osvojio naredna dva 6:1, 6:4. Meč je potom prekinut po završetku četvrtog seta, a biće nastavljen u utorak. Meč je odigran terenu broj jedan koji nije pokriven reflektorima, a organizatori su odlučili da ovaj susret bude nastavljen u utorak, a ne da bude prebačen na centralni teren, koji ima reflektore.Anderson je osvojio prva dva seta u meču, posle dva odigrana taj-brejka, a zanimljivo da je rezultat u oba bio isti - 8:6. Đoković se vratio u stilu velikog šampiona kako i dolikuje prvom reketu sveta.Najbolji teniser sveta osvojio je treći i četvrti set (6:1, 6:4), a par minuta posle tri odigrana sata na terenu broj jedan, glavni sudija meča Karlos Bernardez obavestio je publiku da će se susret, zbog slabe vidljivosti, nastaviti u utorak od 14,00 časova.

6:4 - Novak je izjednačio na 2:2 u setovima. Kakva igra Đokovića u trećem i četvrtom setu5:4 - Anderson ostaje u četvrtom setu5:3 - Đoković na gem od izjednačenja u setovima4:3 - Anderson prati Novaka. Sada se igra gem za gem4:2 - Đoković dobija još jedan gem na svoj servis3:2 - Anderson dobija pet gem u četvrtom setu3:1 - Novak je potvrdio brejk i korača ka osvajanju četvrtog seta2:1 - Brejk Đokovića u trećem gemu. Novak je konačno došao do svoje igre i melje protivnika1:1 - Novak uz dosta muke stiže do prvog gema u četvrtom setu0:1 - Anderson osvaja prvi gem u četvrtom setu na svoj servisIV set

6:1 - Novak se razigrao i smanjio prednost Andersona na 2:1 u setovima5:1 - Đoković ponovo stiže do brejka4:1 - Novak nastavlja sa odličnim servisima3:1 - Anderson osvaja prvi gem u trećem setu3:0 - Srpski teniser se razigrao u trećem setu. Novak je potvrdio brejk i poveo 3:02:0 - Novak prvi stiže do brejka u trećem setu1:0 - Đoković osvaja prvi gem u trećem setu i to na svoj servisIII set

6:7 (6:8) - Anderson osvaja i drugi set u taj-brejku. Novak pred eliminacijom6:6 - Novak je spasao dve set lopte i stigao je uz dosta muke do izjednačenja. Ponovo taj-brejk5:6 - Andersona ima svuda po terenu. Ponovo je na korak od drugog seta5:5 - Novak ostaje u drugom setu4:5 - Anderson na korak od drugog seta. Đoković servira za ostanak u drugom setu4:4 - Novak osvaja gem na svoj servis3:4 - Anderson se vratio posle izgubljenog gema i ponovo stiže do vođstva3:3 - Đoković na svoj servis stiže do 3:3

2:3 - Velika borba u petom gemu. Novak je konačno uspeo da stigne do brejka1:3 - Brejk Andersona. Južnoafrikanac se rastrčao po terenu i stiže sve 1:2 - Kevin nastavlja sa odličnim servisima1:1 - Đoković osvaja prvi gem u drugom setu0:1 - Anderson na svoj servis osvaja prvi gem u drugom setu

II set

6:7 (6:8) - Anderson je dobio prvi set posle taj-brejka. Đoković je u taj-brejku pri rezultatu 6:6 napravio duplu servis grešku, a onda je Anderson odservirao as i došao do 1:06:6 - Anderson sigurnim servisom stiže do izjednačenja. Taj-brejk u prvom setu6:5 - Đoković je ponovo siguran na svoj servis, Anderson će servirati za opstanak u prvom setu5:5 - Novak je imao 0:30, ali je Anderson prvim servisom uspeo da se izvuče5:4 - Đoković na gem od prvog seta4:4 - Anderson se ne predaje4:3 - Novak ponovo vodi3:3 - Izjednačenje. Anderson je ponovo siguran na svoj servis3:2 - Novak nastavlja sa sigurnom igrom2:2 - Anderson je siguran na svoj servis

2:1 - Đoković je gubio 15:40, ali je sigurnim servisom uspeo da dođe do novog gema1:1 - Novak je bio na korak od brejka već u prvom gemu na servis Andersona, ali je Južnoafrikanac uspeo da se izvuče1:0 - Đoković osvaja prvi gem u meču

I set

Đoković ulazi spreman u meč sa Andersonom. Novak je krenuo na meč sa Andersonom, a pogledajte šta mu se usput desilo.

Meč pratite na našem sajtu i gledajte OVDE

Novak Đoković je u trećem kolu bio bolji od 27. nosioca, Bernarda Tomića iz Australije, bez izgubljenog seta. Kevin Anderson je eliminisao Lenarda Majera, istim rezultatom. Kevin Anderson ima 29 godina i trenutno je 14. teniser sveta. U dosadašnjoj karijeri osvojio je dve ATP titule, a pozicija na kojoj se trenutno nalazi najbolji mu je plasman na rang listi do sada. Ovo će biti šesti međusobni susret Đokovića i Andersona. Srpski teniser vodi sa 4:1 u pobedama, a poslednji put sastali su se 2012. godine na Mastersu u Indijan Velsu. Novak je taj meč dobio sa 6:2, 6:3.