(VIDEO) NOVAK SVETI VIKTORA: Đoković kroz dramu preko Belučija do Nišikorija!

Srbin preokretom do četvrtfinala mastersa u Rimu

Đoković je izgubio prvi set 5:7, ali je dobio naredna dva 6:2, 6:3

RIM - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Rimu, pošto je večeras u osmini finala pobedio Brazilca Tomaša Belučija 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:3.

Meč je trajao dva sata. Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i brazilskog tenisera i treći trijumf Đokovića. Srbin će u četvrtfinalu mastersa u Rimu igrati protiv Japanca Keija Nišikorija, koji je ranije danas pobedio Viktora Troickog.

Đoković brani titulu u Rimu.

Srpski i japanski teniser odigrali su šest duela u karijeri, a Srbin vodi 4:2 u pobedama. Japanac je šesti teniser sveta.

TOK MEČA6:3 - Đoković je konačno stigao do pobede5:3 - Novak pravi novi brejk4:3 - Beluči uzvraća ribrejkom4:2 - Novak konačno stiže do brejka. Srbin je iskoristio tek četvrtu brejk loptu i to pošto je Brazilac napravio duplu servis grešku3:2 - Đoković ponovo vodi2:2 - Novo izjednačenje u trećem setu2:1 - Đoković ponovo dolazi do vođstva1:1 - Beluči je siguran na svoj servis1:0 - Đoković treći set otvara gemom na svoj servisIII set

6:2 - Novi brejk Đokovića za 1:1 u setovima5:2 - Đoković je potvrdio brejk4:2 - Konačno brejk Đokovića3:2 - Đoković se namučio da osvoji još jedan gem2:2 -Beluči se ne predaje2:1 - Đoković ponovo vodi1:1 - I Brazilac osvaja prvi gem u drugom setu1:0 - Đoković dobija prvi gem u drugom setuII set

5:7 - Brazilac osvaja prvi set5:6 - Beluči pravi brejk i nalazi se na gem od prvog seta5:5 - Brazilac sigurno osvaja još jedan gem

5:4 - Novak na gem od prvog seta4:4 - Velika borba viđena je u osmom gemu. Novak je propustio nekoliko prilika da napravi brejk, ali je Beluči uspeo da se izvuče i da izjednači na 4:4

4:3 - Sedmi gem pripada Đokoviću. I dalje bez brejka3:3 - Beluči ponovo stiže do izjednačenja3:2 - Novo vođstvo Đokovića2:2 - Brazilac se ne predaje2:1 - Novak osvaja novi gem1:1 - Beluči uz dosta muke stiže do izjednačenja1:0 - Đoković je osvojio prvi gem u meču na svoj servis