NAJBOLJI U 2014.: Đoković deklasirao Berdiha za polufinale u Londonu i prvo mesto na kraju sezone

Završni Masters

Srpski teniser će u polufinalu završnog Mastersa igrati protiv Keija Nišikorija

Novak Đoković je definitivno najbolji teniser na svetu u 2014. godini!

Pobedom nad Tomašom Berdihom u 3. kolu završnog Mastersa Đoković je obezbedio polufinale u Londonu, a što je mnogo bitnije i prvo mesto na kraju godine.

Đoković je, poput mečeva protiv Čikića i Vavrinke, ponovo bio dominantan i savladao Čeha sa 2:0 (6:2, 6:2).

Srpski teniser će u polufinalu završnog Mastersa igrati protiv Keija Nišikorija.

Novak Đoković je i dalje prvi teniser sveta i sa još jednom pobedom u grupi A će i ostati na tom mestu bez obzira na rezultate Rodžera Federera. Srbin je u prvom duelu odigrao fantastičan meč i za nešto manje od sat vremena savladao Hrvata Marina Čilića rezultatom 2:0, po setovima vrlo ubedljivo – 6:1, 6:1, dok je u duelu sa Vavrinkom takođe bio maestralan i lako došao do pobede – 6:3, 6:0!

Čeh, Tomaš Berdih, u dosadašnjem toku turnira ima polovičan učinak pošto je u prvom kolu poražen od Stena Vavrinke rezultatom 6:1, 6:1, dok je u drugom bio bolji od Hrvata Marina Čilića sa 6:3, 6:1.

Novak Đoković i Tomaš Berdih do sada su se sastali 18 puta, a Srbin vodi u pobedama sa 16:2! Poslednji meč odigran je u fianlu turnira u Pekingu, a Nole je dozvolio Berdihu svega dva gema do konačnih 6:0, 6:2 za samo sat i sedam minuta.

Novaku Đokoviću su za overu polufinala potrebna samo dva gema protiv Čeha, a Berdih i ukoliko savlada Đokovića, mora da čeka ishod drugog meča Vavrinka - Čilić.

16:19 - Berdih produžuje meč za koji minut - 5:2Čeh je osvojio drugi gem u setu.

16:16 - As za 5:1Đoković as servisom stiže do 5:1.

16:12 - Prvi gem za Berdiha u drugom setu - 4:1Čeh je posle dosta muka osvojio svoj prvi gem u drugom setu.

16:06 - Novi gem za Novaka - 4:0Od početka meča Novak je izgubio samo šest poena na svoj servis, tako da Berdih nije dobio nijednu priliku za brejk.

16:01 - Drugi brejk Đokovića - 3:0Drugi set ide istim tokom kao i u prvom setu. Drugi brejk i ubedljivo vođstvo.

15:57 - Đoković potvrdio brejk - 2:0Srpski teniser je bez većih problema osvojio svoj prvi servis u drugom setu.

15:54 - Brejk Đokovića na startu drugog seta - 1:0Ponovio se početak prvog seta. Već u prvom gemu Đoković je oduzeo servis rivalu.

15:45 - Posle 31 minuta Đoković osvojio prvi set - 6:2Srpski teniser je završio prvi set za 31 minut. Time je korak bliži ka pobedi i definitivnom broju jedan na kraju sezone.

15:40 - Drugi gem za Berdiha - 5:2Čeh se oslobodio pritiska i na svoj servis osvojio još jedan gem.

15:36 - Tri servis vinera za 5:1Novak je vezao tri servis vinera i osvojio peti gem u prvom setu.

15:32 - Prvi gem za Berdiha - 4:1Čeh konačno stiže do prvog gema u meču.

15:28 - Novi gem za srpskog tenisera - 4:0Briljantan je srpski teniser u ovom meču.

15:24 - Drugi brejk Đokovića - 3:0Posle samo devet minuta Đoković stiče tri gema prednosti. Drugi brejk u meču i velika prednost.

15:20 - Đoković obezbedio polufinale - 2:0Već posle pet minuta meča Đoković je i teoretski obezbedio polufinale. Srpskom teniseru su bila potrebna dva gema u ovom meču. Teoretski, Đoković još uvek nije obezbedio prvo mesto u grupi, mada su male šanse da tako ne bude.

15:16 - Brejk Đokovića u prvom gemu - 1:0Već na startu Đoković je Berdihu stavio do znanja da želi brzi kraj meča. Bez izgubljenog poena oduzima servis protivniku.